Dopřejte si na svatbě lepší občerstvení


Svatby patří k nejkrásnějším životním prožitkům, a to nejen díky samotné představě, že je po vašem boku někdo, po kom jste toužili tolik let, ale také pro samotný slavnostní akt, stvrzený hostinou a velkolepou oslavou. Slavit ve svatební den se dá ale i jinak, mnohem zdravěji a rozumněji.

svatební oslava

Také si klepete na čelo, když si lidé připíjejí na zdraví sklenicí vína? Alkohol přece nemá se zdravím nic společného, přesto se tato tradice udržela dodnes. Můžete to ale změnit, alespoň u vás, a inspirovat tím i ostatní. Současná doba plná změn přeje zejména odvážným, kteří se vzepřou nesmyslným konvencím a žijí jinak. Zdravěji a odpovědněji.

ovocný džus

Žít jinak, znamená vyzkoušet i jiné postupy při přípravě pokrmů a nápojů, a jedním z nich se může stát změna v podobě nápojových drinků. Jednoduše přejdete z vína na džus. Kvalitní, bez cukru, pouze pasterizovaný. Z černého rybízu, broskví, pomerančů, manga, mrkve,…těch chuťových variací je mnoho a ke svatební oslavě se hodí snad všechny.

Jak se vlastně ovocné šťávy vyrábí a dopravují na trh

Docela jednoduše. Tedy jednoduše to vypadá, ale někdo si musel dát tu práci, aby to tak bylo. K přepravě ovocných šťáv a k jejich zpracování se využívají IBC nádrže. Jsou to skládací plastové boxy o objemu tisíc litrů, jde tedy o velkokapacitní nádoby, s nimiž se počítá při zásobování trhu z velkých pěstebních ploch, ale to není vše, každý z kontejnerů vykazuje obrovskou nosnost pěti tisíc kilogramů. Ve finále to znamená, že lze kontejnery umístit na sebe až do pětipatrového komínu.

Velmi důmyslná přeprava značného objemu zpracovaného ovoce či zeleniny se zároveň opírá o vlastnosti tvrzeného plastu, kde kromě pevnosti a vysoké nosnosti hraje prim i dobrá odolnost vůči nečistotám. Plastový box snadno vyčistíte a udržíte v potřebné jakosti, aby bylo možno vyhovět přísným potravinářským normám a předpisům.

Nosíte brýle?


Je spousta lidí, kteří nosí dioptrické brýle. Buď jim nevyhovují kontaktní čočky a nebo mají tak silné dioptrie, že se bez brýlí ztráta neobejdou. Někdo bez brýlí nevidí na krok, ale jsou lidé, kteří je mají třeba jen na čtení nebo do dálky. Vyrobit brýle není jednoduché. V první řadě se musí pacient přeměřit u speciality, který mu přesně změří nejen dioptrie, ale také typ zakřivení zorného pole. Jedny brýle budou sedět jen jednomu člověku, protože každý má individuální čočky. Proto není dobré používat brýle někoho jiného, a to ani mezi členy jedné rodiny. Každý by měl mít svoje vlastní brýle, i když je to nákladná věc.

růžové pouzdro

O brýle se musíte starat
V optice kam si pro brýle přijdete vám personál, který pravidelně absolvuje školení jak v péči o zákazníky, tak ve vývoji péče o oči a možnosti výroby brýlí, takže je redukovaný natolik, aby vám poradil jak se o brýle máte starat. Možná vám to přijde jako hloupost, ale brýle byste neměli ani na moment dávat na hlavu, na čelo ani je sundávat za jednu nožičku. Tyto rady byste měli dodržovat, protože pokud budete dělat přesný opak, brýle si zanedlouho zničíte. A jestli dojde k nějakému poškození, zajděte si opět do optiky, kde vám je buď na počkání oprav, pokud je to možné, a nebo odešlou do servisu.

obal na brýle

Brýle je nejlepší nosit v pouzdru. Platí to nejen pro dioptrické brýle, ale také pro sluneční. Oba typy brýlí se velmi snadno poškodí. Skla jsou křehká, a v optice se často setkávají s rozsednutými brýlemi, z nichž jdou někdy zachránit jen skla. Abyste tomu zamezili, používejte pouzdro na brýle, které brýle ochrání před poškozením. Pokud brýle zrovna nemáte nasazené, určitě je noste jedině v pouzdře. Ušetříte si tak spoustu starostí a peněz, protože i ty nejlevnější brýle dnes stojí několik tisíc korun, a je zbytečné je platit znova. Pouzdro oproti novým brýlím stojí pár korun.

Tampony už nebudete chtít


Menstruační pomůcky jsou většinou jednorázové. Ženy si navykly používat vložky a tampony, protože je znají od svých matek. Bohužel nejde o kvalitní ani zdravé pomůcky. Zejména tampony mohou způsobovat celou řadu zdravotních potíží – od zánětů až po syndrom toxického šoku. Jednorázové menstruační pomůcky jsou vyráběny z vláken, a mohou obsahovat mikročástice plastů. Pomůcky jsou také běleny chlorem, takže je jasné, že nejde zrovna o nejzdravější variantu, kterou můžete během menstruace nosit.

žena v prádle

Co místo nich?
Část žen už ví, že se začínají prodávat ekologické a zdravé menstruační pomůcky, které se dají používat opakovaně. Díky tomu je menstruace o něco komfortnější. Během ní žena ztratí průměrně šálek krve, a některé ženy trpí velkými bolestmi břicha. Víte, že bolesti mohou způsobovat právě tampony? Mnoho žen uvedlo, že jakmile je přestaly používat, bolesti vymizely a nebo se zmírnily. Některé ženy přešly na menstruační kalíšek, další zase na menstruační kalhotky. Obě varianty jsou zdravotně nezávadné.

červené kalhotky

Kalíšek je vyrobený ze silikonu, a díky tomu na něm nezůstávají bakterie. Je pravda že manipulace s ním není zpočátku jednoduchá a je potřeba si zvyknout i na to, že se musí po každém použití opláchnout. Právě to některým ženám nevyhovuje, a tak raději zvažují používání kalhotek. Ty se dají nosit od úplně první menstruace. Jsou vyrobeny z několik vrstev savé látky, takže máte jistotu že nikde neprotečou. Vydrží toho zhruba tolik jako jednorázové pomůcky. Některé ženy ale odrazuje cena. Chcete vědět jaká je za menstruační kalhotky cena a zda se jejich nákup vyplatí?

Naše české kalhotky se prodávají za zhruba 600 Kč za kus. Je dobré mít více kusů, aby se daly pohodlně střídat. Pokud se o ně budete dobře starat, vydrží vám déle než několik měsíců. Navíc pravidelně míváme slevy, takže nakoupíte ještě výhodněji.

Nové skříně


Také si dáváte vždy pozor, když třeba stavíte dům a nebo navrhujete dům, abyste tam měli opravdu dostatek místa? Nebo abyste to měli všechno perfektně vyřešené? Já si myslím, že tohle je opravdu prvořadá věc, na kterou by se mělo myslet, když třeba se chystá stavět nový dům a nebo když se ho někdo snaží navrhnout. Vzpomínám si, když jsme s partnerem měli takové rekonstrukční problémy, když já jsem chtěla nějak navrhnout úplně jinak dům, zatímco on to chtěl také úplně odlišně. My oba dva jsme architekti, takže jsme měli takové každý svoje myšlení, jak by také naše bydlení mělo vypadat. Byla jsem ale na jednu stranu zase ráda, že jsme se shodli v jednom, že budeme chtít oba dva vestavěné skříně. Dlouho jsme na internetu hledali, kde právě mají opravdu nejkrásnější a hlavně nejvíce kvalitní vestavěné skříně. A protože bydlíme na kraji Prahy, tak jsem s partnerem chtěli vestavěné skříně z Prahy Sten-skrine.

Máme nové skříně.

Opravdu nemá smysl, abychom něco objednávali ze stokilometrové vzdálenosti, když vlastně máme všechno pod nosem. Také nás potěšil fakt, že právě tato firma má vestavěné skříně opravdu v malíku. Takže jsme byli potěšeni, že vlastně máme něco, co má opravdu hodně lidí, protože je to opravdu na vysoké úrovni kvality. A na tohle s partnerem slyšíme. My jsme prostě vzdělaní v tom, že musíme mít všechno nejvíce kvalitní.

Máte uklizené sříně?

Nejde nám ani tak moc o modernost a nebo o poslední trendy, ale hlavně aby všechno bylo kvalitní. A tady ale zase je veliká výhoda, že právě vestavěné skříně z Prahy jsou také podle poslední módy a jsou stylové. Tak mi řekněte, co byste chtěli více? Až budete mít opravdu moderní, stylové vestavěné skříně z Prahy a k tomu ještě opravdu ve špičkové kvalitě od renomované firmy, tak vlastně už člověk nic víc chtít ani nemůže. A uvidíte, že budete maximálně spokojení.

Prémiové zboží za skvělou cenu

Pokud se zajímáte o kratom a rádi byste vyzkoušeli nové druhy nebo něco nového se o něm dozvěděli, tak rozhodně je dobré se podívat na ověřený internetový obchod, který má dostatečné množství příjemných recenzí. To již vypovídá celkem hodně i o kvalitě sortimentu a nabízených služeb. I ohledně samotného sortimentu je pozoruhodné, že pochází z ověřených zdrojů, tudíž získáte vysoce kvalitní kratom. Ten pochází z indonéského ostrova Borneo, přímo od farmářské rodiny, která jej zpracovává podle tradic. Právě díky těmto praktikám se jeho kvalita nedá srovnat s průmyslovou výrobou.

kratom prášek

Prodej kratomu v Praze je legální, ale vzhledem k tomu, že u nás není prozatím schválený jako doplněk stravy, tak se také nesmí jako tento typ produktu prodávat. Nicméně ke sběratelským účelům je vždy k dispozici. Pokud se budete držet doporučeného dávkování, poté vám skutečně nehrozí žádné problémy.

Kvalita na prvním místě

Správný obchodník ví, jak je důležité, aby zákazníci byli naprosto spokojeni a tak není divu, že se snaží vždy nabídnout to nejlepší na trhu. V tomto případě se setkáte s prémiovými kousky za velmi dobrou cenovou relaci. Jak již bylo řečeno, tak v tomto případě si můžete zakoupit druhy kratomu Borneo, a ty jsou nejen vysoce kvalitní, ale také jsou považovány za nejsilnější kratom.

greenherbs

Premium kratom se již dlouhodobě testuje a rozhodně neobsahuje žádné nežádoucí látky, které by byly nejen škodlivé pro lidský organismus. Nenaleznete v kratomu ani další jiný zdroj například známek pesticidů, těžkých kovů nebo snad dokonce plísní. Díky tomu si můžete dokonale vychutnat šálek čaje, který vám dodá další energii, posilní vás na duši a dokonce vám pomůže překonat stres a zvítězit nad těžkostmi. Prodej kratomu se prozatím nijak neomezuje a každý má možnost si vychutnat tento energetický nápoj.

Vyšperkujte svůj e-shop na maximum

Mít vlastní e-shop je dost náročné, ale v dnešní době nezbytné. E-shop má každá firma, která chce být na trhu více úspěšná. Konkurence je všude kolem vás. A protože je velká ve všech odvětvích, často rozhodují opravdu jen ty nejmenší detaily o tom, zda si zákazníci nakoupí u vás, nebo půjdou raději ke konkurenci. A e-shop není zrovna něco, co by bylo pouhou maličkostí. Jak tedy můžete vylepšit svůj e-shop? Možná vám pomohou naše tipy k tomu, abyste lépe uspěli vedle své konkurence.

peníze

Dynamické ceny

Cenová politika je velmi důležitá, pokud vlastníte nejen e-shop, ale pokud všeobecně prodáváte výrobky či služby svým zákazníkům. Držet se pevných cen a nikdy nevytvořit nic výhodného pro své zákazníky je něco, co zkrátka z dlouhodobého hlediska fungovat nebude. Musíte být připraveni tvořit a reagovat na různé akce a to hlavně, pokud vidíte, že to dělá i konkurence. Můžete dokonce pomocí lokace IP adresy návštěvníků provést analýzu a dle toho vyhodnotit, jak je vhodné upravit aktuální cenu produktu.

Emailový marketing

Jedním z odvětví online marketingu je práv emailový marketing. Ten je ale kupodivu stále málo využívaný, přesto, že se může pro vás stát velmi efektivní. Potřebujete získat samozřejmě seznam emailových adres, na které můžete své nabídky zasílat. To uděláte nejlépe tak, že se na vašich stránkách budou mít zákazníci možnost přihlásit k odběru novinek nebo budou chtít být informováni, pokud se objeví různé slevové akce.

email

SEO

SEO je vlastně optimalizace vyhledávání. K čemu vám bude, mít skvělý e-shop, pokud ho nenajdou žádní zákazníci, nebo jen naprosté minimum? S tím vám tato optimalizace může pomoci. Ve vyhledávání se bude váš e-shop zobrazovat více a na atraktivnějších pozicích. Pokud chcete s tímto pomoci a požadujete rychlou službu, využijte SEO pro eshop-rychle. Dejte si také pozor, aby byli služby zaměřené dle toho, kde e-shop provozujete, třeba pokud máte e-shop na platformě Drupal, využijte SEO pro Drupal.

Co by vám stěhováci poradili

Nezapomeňte na parkovací místostěhovací služby v Praze nemohou zdárně proběhnout, pokud nebudete mít zajištěné parkování. Budete potřebovat s velkou pravděpodobností mimořádné povolení pro parkování v den stěhování, a to vám zajistí odbor dopravy na příslušném správním obvodu. Žádost podávejte alespoň 30 dnů před stěhováním, což je oficiální lhůta pro její vyřízení.

kartonová krabice

Spolehněte se na bublinkovou fólii – pokud žádáte stěhovací firmu o zapůjčení kartonových krabic, zeptejte se, zda by vám nezajistili i bublinkovou fólii. Je to ten nejlepší balicí a výplňový materiál, jaký existuje. Zabalíte do něj v podstatě všechno, od hraček přes kancelářské potřeby až po sklo a porcelán.

Jak s nábytkem – nábytek, který je potřeba rozebrat, vám mohou demontovat stěhováci, a na novém místě jej mohou znovu smontovat a usadit na místo. Mohou zároveň odpojit spotřebiče a svítidla, připevnit zrcadla a poličky, garnýže i žaluzie.

kočka v krabici

Všechno si zapisujte – před započetím přípravných prací si veškeré úkony nejprve poznamenejte do poznámkového bloku a zejména ty administrativní. Bude zapotřebí zajistit nové doklady, nájemní smlouvu a přepis energií. Musíte nahlásit na mnohé instituce změnu korespondenční adresy a možná budete řešit i nového zaměstnavatele či školní instituci.

Balení potravin – průběžně vyjídejte potraviny z mrazáku a chladničky a tu mějte vyklizenou, odmraženou, vyčištěnou, vysušenou a sbalenou již den před stěhováním. Nezapomínejte si také na stěhovací den nachystat dostatek nápojů a občerstvení, nespoléhejte se raději na jídlo u čerpacích stanic nebo v restauraci, nebudete na to mít možná vůbec čas.

Úklid – součástí dobrých mravů je úklid, a to jak místa, odkud se stěhujete, tak i na novém působišti. Zapíšete se tak v lepším světle všem lidem – těm, které opouštíte i těm, co budou vašimi novými sousedy.

Kde a jak sehnat díly, které se nevyrábí

Jistě se vám již stalo, že jste si omylem poškrábali, zlomili, nebo ohnuli plastovou součástku na nějakém přístroji. Mohlo se vám to stát při vaření u nějakého kuchyňského spotřebiče, nebo když jste zajížděli autem do úzké garáže.

Malé plastové součástky je pak téměř nemožné někde najít k prodeji. Sice jejich nepřítomnost neovlivní funkčnost přístroje (ve většině případech), ale vy byste měli větší klid na srdci, kdyby tam přeci jen byl a celkový produkt pak vypadal tak jak má. Kde tedy tyto nenahraditelné součástky sehnat, když se nedají nikde zakoupit?

3D tisk

Pro odpověď nemusíte chodit daleko. Trendem několika posledních let jsou takzvané 3D tiskárny. Jsou to tiskárny, které dokáží pomocí daných programů a šikovných rukou vytvořit jakýkoliv 3D předmět. Tyto předměty jsou vyrobeny výhradně z plastu. Druh plastu se liší. Záleží na tom, k čemu plastovou část potřebujete a jaké má mít vlastnosti. Například pro potravinové spotřebiče nebo jakýkoliv výrobek využívaný k přípravě pokrmů musí splňovat zdravotní zásady. Proto se používá pro tento druh plastů jiná směs, která je bezpečná a zdravotně nezávadná.

3D tiskárna a počítač

3D tiskárnu nemusíte vlastnit doma. Jedná se o drahou záležitost a je to věc, kterou pravděpodobně nevyužijete. Pokud se samozřejmě nezajímáte o výrobu různých akčních postaviček nebo jiných podobných výrobků. Stačí si někde poblíž vašeho bydliště najít firmu, která se o 3D tisk stará a je schopna vám vytisknout předmět dle vašich představ.

Jak to udělat? Jednoduše do internetového vyhledávače zadejte, co chcete vyhledávat, najděte si popřípadě kontakt a domluvte se s příslušným pracovníkem na výrobě potřebného předmětu. Věříme, že se jistě ve vašem okolí najde firma, která se o tento druh služby zaujímá. Pokud bydlíte někde poblíž Libereckého kraje, můžete rovnou využít služeb 3D tisku Liberec. Nezapomeňte specifikovat k čemu bude předmět potřeba. Budete nuceni dodat také různé parametry. Aby plastová součástka přímo seděla.

Super party for you

The best bachelor party is a party I was really looking forward to. About this party, my first big bachelorette party we enjoyed with emotion. And it was supposed to be a really big party. The best bachelor party my sister had about ten years ago and was absolutely amazing! I`m a very social person and I really like a lot of people around me, so when there`s a party, I want to be there.

Super party for you.

And I`m so glad everyone knows about me, that I`m a big element! The best bachelor party was therefore absolutely brilliant and excellent for me. I must not miss it. The party is mine! only mine and I will enjoy it as much as possible. I also recommend that you have everything well planned and prepared for your big bachelorette party. It must not happen that you will miss something, because it happened to me once. It was and my birthday party and I forgot to drink. Coke and other things were missing. And everyone loves Coke! It was a real pity, but it had to be. So I brought sweet drinks and juices and I apologized a lot to everyone. Fortunately, no one minded and everyone was very happy. And we also got nice presents.

Celebrate ever day!

And in the end, the birthday party was perfect. The best bachelor party will be cool too. I`m looking forward. My sister is very happy with etakas, because she also likes all parties a lot. I also recommend providing entertainment. It can be anything here. Even singing or dancing, but guests and friends must not be bored. It would be a shame. And how did you have a big famous bachelorette party? I think the best bachelor party is always very nice. This is mainly about fun, not perfection. Even though I always want everything perfect. And so I care a lot about all the parties. It`s a lifelong memory! So don`t forget your memories and buy a quality camera and take a lot of photos. I think your bachelor party will then be a very good topic for other celebrations. Try this the best party!

Jak se vyznat v investování?

Každý den ze všech medií i rozhovorů slyšíme o neustále zvyšující se inflaci a různé rady, jak své peníze před inflací ochránit. V reálném světe platí obecné pravidlo, že to, co se naučím, čemu rozumím, to je pro mne to nejlepší. A je tomu skutečně tak.

Pokud si ušetříme po velkém úsilí nějaký finanční obnos a jsme alespoň minimálně logicky smýšlející lidé, nemůžeme naše ušetřené peníze jen tak nechat ladem a nic s nimi nedělat. Každoroční inflace v řádu procent by nám hodnotu těchto peněz logicky postupně snižovala, až by nám za několik let nezbylo téměř nic.

Současně také víme, že svěřit své celoživotní úspory do rukou někoho cizího nemusí být vždy ta správná varianta. Jednak nemáme 100% jistotu, ale také přijdeme o část svého majetku poplatkem za činnost oné osoby, která by se nám o naše finance starala. A to zadarmo jistě nikdo dělat nebude.

Žena s penězi

Nejlepším východiskem je své peníze vhodně investovat (např. do akcií, opcí, ETF, dluhopisů) a zhodnocením eliminovat znehodnocení financí inflací, a navíc ještě využít dividend či kouzla složeného úročení. Stejně jako v ostatních oblastech života se však musíme i v oblasti investování vzdělat. Nikdo se s těmito znalostmi nenarodil a bez patřičného vzdělání může být naše investování spíše loterií.

Jistě vás napadne otázka: A kde se mám vlastně vzdělat? To musím chodit do školy? Nikoliv. V dnešní době je možné absolvovat kurz investování, který zpravidla probíhá online a v němž vás naučí potřebné základy, dovednosti, čtení technických analýz a současně vám pomohou vybudovat si počátky svého investičního portfolia.

Graf akcie

Ve filmech většinou vidíme vystresované obchodníky na burze, kteří se obchodování věnují každou minutu svého života. U běžného investování tomu tak není, investování vyžaduje méně času, než si člověk myslí a potřebné znalosti se může naučit opravdu téměř každý. Vhodný kurz investování vám může ušetřit mnoho času a ochránit vás před mnohými začátečnickými chybami, které již mnoho začínajících obchodníků od investování odradilo nebo byla jejich zkušenost vykoupena nemalým finančním obnosem.

Každá investice do vzdělání je přínosem a u investování toto platí obzvlášť, jde tu přeci jen o vaše ušetřené peníze.