Je spousta lidí, kteří nosí dioptrické brýle. Buď jim nevyhovují kontaktní čočky a nebo mají tak silné dioptrie, že se bez brýlí ztráta neobejdou. Někdo bez brýlí nevidí na krok, ale jsou lidé, kteří je mají třeba jen na čtení nebo do dálky. Vyrobit brýle není jednoduché. V první řadě se musí pacient přeměřit u speciality, který mu přesně změří nejen dioptrie, ale také typ zakřivení zorného pole. Jedny brýle budou sedět jen jednomu člověku, protože každý má individuální čočky. Proto není dobré používat brýle někoho jiného, a to ani mezi členy jedné rodiny. Každý by měl mít svoje vlastní brýle, i když je to nákladná věc.

růžové pouzdro

O brýle se musíte starat
V optice kam si pro brýle přijdete vám personál, který pravidelně absolvuje školení jak v péči o zákazníky, tak ve vývoji péče o oči a možnosti výroby brýlí, takže je redukovaný natolik, aby vám poradil jak se o brýle máte starat. Možná vám to přijde jako hloupost, ale brýle byste neměli ani na moment dávat na hlavu, na čelo ani je sundávat za jednu nožičku. Tyto rady byste měli dodržovat, protože pokud budete dělat přesný opak, brýle si zanedlouho zničíte. A jestli dojde k nějakému poškození, zajděte si opět do optiky, kde vám je buď na počkání oprav, pokud je to možné, a nebo odešlou do servisu.

obal na brýle

Brýle je nejlepší nosit v pouzdru. Platí to nejen pro dioptrické brýle, ale také pro sluneční. Oba typy brýlí se velmi snadno poškodí. Skla jsou křehká, a v optice se často setkávají s rozsednutými brýlemi, z nichž jdou někdy zachránit jen skla. Abyste tomu zamezili, používejte pouzdro na brýle, které brýle ochrání před poškozením. Pokud brýle zrovna nemáte nasazené, určitě je noste jedině v pouzdře. Ušetříte si tak spoustu starostí a peněz, protože i ty nejlevnější brýle dnes stojí několik tisíc korun, a je zbytečné je platit znova. Pouzdro oproti novým brýlím stojí pár korun.