Penziony, kde se o vás budou starat jako o zámeckého hosta

Tentokrát jsme se zaměřili na penziony po celé České republice. Zajímalo nás, kde vám nabídnou něco zajímavého, něco, co nikde jinde mít nebudete. Samozřejmě jsme se zaměřovali také na kvalitu a formu. Kam se hosté rádi vracejí kvůli perfektním službám, skvělému vybavení ale také zajímavostem a opravdu vynikající kuchyni? Přečtěte si o tom v našem článku.

Davidův mlýn
Vydejte se do povodí řeky Moravy. Tam, mezi čtyřmi rybníky, najdete penzion Davidův mlýn. Hlavní specialitou jsou tu ryby. Můžete si je také sami ulovit, místní šéfkuchař vám ji potom připraví. Můžete zde ochutnat vlastní pivo, které si tady majitel nechává vařit. Z terasy budete mít vždy výhled na některý z rybníků v okolí a na krásnou přírodu. Můžete se také vydat na piknik na louku, která mlýnu patří.

Penzion Slaměnka
Jedná se o horský penzion na Dolní Morávce. Penzion sídlí hned u lanovky, takže pokud e sem vydáte v zimě, neprohloupíte. Máte výhled na celé údolí a samozřejmě si můžete dovolit vyjít na několik výšlapů. Nejčastěji se hosté vydávají na Kralický Sněžník, který je odtud nedaleko. Můžete se vydat na Stezku v oblacích a sjet e po dřevěném tobogánu.

Dům Alois
Pokud se chystáte do Krkonoš, zvažte právě tuto vilu, zvlášť pokud máte malé děti. Mají zde vlastní kravské mléko, velkou zahradu a můžete si vlézt do koupacího sudu, který je tu postaven jako vířivka. Pro děti je tu pískoviště, bazén a také hrací místnost s kulečníkem, pianem a šipkovým terčem.

Farma Košík
Ve vesničce Tuchom jsou zaměřeni na tradiční českou kuchyni. Chovají zde ovce, které jsou tu hlavně na výkrm a zpracování v místní kuchyni. Ale kromě jehněčího si můžete dát třeba halušky. Naleznete tady překrásné dřevěné pokoje, které mají deky z ovčí vlny a výhled na malebnou krajinu.