New Orleans

New Orleans je město s velkou turistikou a je cílem nejednoho evropského návštěvníka USA. Toto důležité přístavní město leží v jihovýchodní části Louisiany u řeky Mississippi a je přímo klíčovým dopravním uzlem pro tamní obchod.
Mají zde mírné zimy a teplá léta, takže vyrazit sem můžete v každém ročním období. 

S muzikanty se setkáte opravdu všude. Nejen v restauracích a barech, ale přímo na ulici vás nalákají na jazz, díky kterému jsou ulice stále živé a inspirující. Z každého podloubí i nároží se line hudba, a tak skvělou atmosféru stačí jen nasávat. Nálada je úžasná, lidé se zde baví a tančí do rytmu. Čím je noc hlubší, tím je zábava rušnější. Ve víru města to vypadá, jako by zábava neměla nikdy končit.

New Orleans se nachází v blízkosti jezera i řeky, které pro město představují velké nebezpečí záplav. Řeka teče korytem s uměle vyvýšenými břehy, ale už několik desetiletí je město pod úrovní řeky. Mají zde složitý systém vodních pump, odvodňovacích kanálů a hrází, které mají město ochránit před velkou vodou.

Zažijete tu také nadpřirozenou atmosféru duchů a dalších okultních záležitostí, za kterými se vydejte nejen na hřbitov, ale také do hospůdek a ulic. V nabídce jsou dokonce půlnoční projížďky po místech s vysokou koncentrací duchů. Na fotografiích pak můžete rozpoznávat stíny či záblesky nadpřirozených bytostí, které jsou běžnou součástí reality New Orleans.

Na břehu majestátní Mississippi se nechte ukolébat šumem vody, nebo ve tmě pozorujte mihotající se obrazy nočního města. Obří tankery a ropné plošiny jen mírně narušují poklidnou hladinu řeky.

V New Orleans najdete velké množství barů, restaurací, obchodů a dalších podniků. Je to prostě centrum turistického ruchu, kde nabízejí klidné posezení i spoustu ubytovacích možností v hotelech i motelech s typickými balkony a kovovými sloupy. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst ve Spojených státech. Užít si zde můžete různých turistických atrakcí, karnevalů, historických památek i obchůdků se starožitnostmi i lákadly pro turisty.