Prémiové olivové oleje z rodinné farmy Castillo de Canena: Klenot andaluské gastronomie


Castillo de Canena je renomovaná rodinná farma, která se nachází v srdci Andalusie ve Španělsku. Tato farma se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních olivových olejů, které jsou uznávané po celém světě díky své jedinečnosti a vynikajícímu chuťovému profilu. Mezi její produkty patří jednodruhové olivové oleje odrůd Arbequina a Picual, stejně jako řada speciálně ochucených olejů, které nabízejí jedinečnou chuťovou zkušenost.

Jednodruhové olivové oleje: Arbequina a Picual

Olivový olej Arbequina je jemný a mírný, s vyváženými tóny zelených jablíček a čerstvě posekané trávy. Tento olej je ideální pro jemné salátové dresinky, k dochucení rybích pokrmů nebo jako dip pro čerstvý chléb.

Olivový olej Picual je naopak robustnější s intenzivními chutěmi zelených oliv, artičoků a lehkým pikantním dozvukem. Jeho silný charakter se výborně hodí k marinádám pro maso, pro sauté zeleninu nebo jako ochucená přísada do těstovin, risotta, polévek a omáček.

evoo-13

Ochucené olivové oleje: Uzený, Chilli a Sherry

Uzený olivový olej je opravdovým klenotem mezi ochucenými oleji. Jeho jedinečná chuť je dosažena uzením přes dřevo z jilmu, což oleji dodává hlubokou, bohatou a mírně sladkou chuť kouře. Uzený olej je skvělý pro přípravu grilovaného masa nebo zeleniny, vynikající je také pro přidání do bramborového salátu nebo pro dochucení steaků.

Chilli olivový olej Harissa je inspirován tradiční severoafrickou recepturou oblíbené omáčky Harissa. Tento pikantní olej kombinuje teplé chuti chilli papriček, česneku a bylin, což přináší pikantní a zároveň aromatický doplněk k mnoha jídlům. Je ideální pro marinování masa, dochucení kuskusu nebo těstovin, a je výborný k přidání do polévek a omáček pro extra šmrnc.

Olivový olej Sherry zraje ve sherry sudech, díky čemuž získává jemnou, ale výraznou chuť s nádechem sherry. Tento olej je ideální pro přípravu sofistikovaných omáček, k dochucení pečeného masa nebo k dekoraci zralých sýrů. Jeho jedinečný charakter obohatí i jednoduché saláty.

Každý z těchto olejů nabízí nejen skvělou chuť, ale také možnost experimentovat s různými kulinářskými styly. S oleji od Castillo de Canena můžete zvednout své vaření na novou úroveň a přinést na stůl kousek pravé Andalusie. A nezapomeňte, že láhev kvalitního extra panenského olivového oleje může být i krásným a praktickým dárkem pro každého, kdo ocení skutečnou chuť kvality.

Proč nakupovat v second handech?

Dnes už zdaleka neplatí, že v secondhandech nakupují jen ti, kteří mají hluboko do kapsy. V second handech naopak nakupují i lidé, kteří by si mohli jinak dovolit oblečení i o několik tisíc dražší. V posledních letech ale second handy získali na velké popularitě. Není tedy divu, že jich najdete čím dál tím více. I v každém menším městě najdete alespoň jeden second hand. skvělé také je, že dnes má leckterý second hand eshop.

A proč byste tedy měli nakupovat v second handech?

Ušetříte

Nikoho asi nepřekvapí, že oblečení je v second handech levnější, než když kupujete zcela nové oblečení. Ceny se samozřejmě liší podle toho, kde přesně nakupujete. Za některý kousek zaplatíte pár desítek korun, za jiný několik stovek. Vždy ale ušetříte, oproti původní plné ceně jednotlivých kousků. Navíc to můžete narazit i na kousky z velmi kvalitních materiálů, u kterých se nákup skutečně vyplatí.

second hand

Originalita

Pokud nakupujete oblečení nějak častěji, určitě víte, že trendy v módních řetězcích bývají velmi podobné. Nakoupit nějaký originální kousek, je tedy velmi těžké. jelikož se second handy neřídí módními trendy, máte jistotu, že zde vždy ulovíte nějaké originální a nevšední kousky.

Více možností

Jelikož budete mít na prvním místě desítky různých stylů oblečení, nic vám nebrání v tom, abyste si vyzkoušeli od každého něco, a objevili takové oblečení, které vám bude opravdu slušet. Tím, protože se většinou jedná o opravdu levné kousky, si můžete koupit od každého něco, a vytvořit si svůj vlastní unikátní styl.

oblečení

Ekologie

zjišťovali jste si někdy, kolik vynaložených energií je potřeba na výrobu třeba jednoho trička? Možná vás to až překvapí. Každopádně výroba oblečení není moc přátelská k ekologii AK naší zemi. Jejím, že si nakoupíte oblečení z druhé ruky, šetříte životní prostředí a nezanecháváte po sobě tak velkou ekologickou stopu.

Čajové opojení

Nu, nic nám v tom nebrání. Někdo křeslo, někdo lehátko, někdo sport, někdo klid. A ti, kteří mají raději klid, si k tomu polehávání jistě rádi dají šálek něčeho dobrého. Může to být kakao, kafíčko nebo čaj. To poslední jmenované má hluboké kořeny a existují lidé, kteří si každý šálek a každou misku čaje doslova vychutnávají. Jeho příprava je pro ně obřad. Klidně může trvat i hodinku či dvě. To je na tom to zajímavé. Pak čaj spařují, nikdy jej nevaří, to dělá jen nevzdělanec, a u tohoto voňavého nápoje mohou relaxovat.

sklenice čaje

Také vytvářejí skupiny, kde u nápoje vášnivě diskutují, nebo se oddávají společné meditaci. Každý si svůj čaj vychutnává jinak a každý jej také tak trochu jinak připravuje. Ostatně, to je v pořádku, každý čaj se například louhuje jinou dobu, spařuje jinak horkou vodou a tak podobně. Laik si myslí, že je to jedno. Koupí pár sáčků, zalije to vodou z rychlovarné konvice a jde dělat ranní hygienu. Mezitím se čaj máčí již v polo chladném něčem, aroma a chuť je dávno pryč, ale to laikovi nevadí. Vypije to, a ještě si to pochvaluje. To ovšem u znalců nehrozí. Ti si čaj jinak vychutnávají. A je jedno jaký, zda zelený nebo černý, zda čínský nebo vietnamský.

čajové lístky

Za jeden z nejlepších se však považuje turecký čaj. Nikdo netvrdí, mimo Turků samotných, že je nejlepší na světě. I když je to docela dobře možné, protože je velmi oblíben.

Prodává se totiž po celém světě a málokde najdete čajovnu, kde by jej nenabízeli. Má specifickou chuť stejně jako vůni, a proto bývá všude k dostání. Právě turecké čaje jsou poptávány, protože každý ví, že počasí tam vládne velmi dobré a velmi vhodné právě pro pěstování čaje. Pokud jste jej sami již někdy ochutnali a nebyl dobrý, je to vina skladování nebo jste narazili na podvodníka, který jej pouze jako turecký prodával, ale kdoví co to bylo doopravdy.

Starost s vodou

https://search.seznam.cz/%3Fcount%3D10%26q%3Dplovak%2520karburatoru%2520serizeni%26offset%3D240%26co%3D0%26where%3Dcr v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Voda v bazénu musí být čistá, aby nás nepřešla chuť vůbec do ní vlézt. Proto je třeba ji neustále kontrolovat, a to nejen zrakem, ale i různými přístroji. Například její kyselost se zrakem kontrolovat nedá. Na to musíme mít přinejmenším papírek. Samozřejmě, že ne kus novin, ale papírek speciální. Ten nám řekne, zdali není voda příliš zásaditá nebo obráceně příliš kyselá. Pokud ano, je třeba zasáhnout.

Totéž se děje s tím nejmenším „smetím“, takovým, které ani nevidíme. To je nebezpečné pro naše zdraví a ve své podstatě to jsou bakterie. Alergický jedinec může na jejich přítomnost doplatit třeba zarudnutím pokožky a tak podobně. Proti těmto neviditelným potvorám se bojuje chlorem. Nu, a nakonec proti hrubým nečistotám zde máme filtr. Těch je více druhů, ale mezi nejpoužívanější patří kartušový a pískový.

dítě v bazénu

Když se do vody něco přidává, musí se vědět čeho a kolik, což se musí nastudovat v návodu na přípravku který se do vody dává, takže to nejde jen tak tam nasypat pytel chloru a kašlat na to. Vše se musí pečlivě odměřovat. Ovšem až na jeden výrobek, který vám nyní stručně představím.

čistá voda

Je to AZURO Multi 5v1. Ptáte se, co to je? Jsou to tablety, které vám ošetří vaši vodu bez nějakého měření a vážení. Tabletu prostě dáte třeba do plováku a již se nemusíte o nic starat. Ona sama udržuje zásaditost i kyselost na té správné úrovni a zároveň dodá tolik chemie, kolik je potřeba k zahubení bakterií. Ovšem zase tam toho nedá tolik, aby byly s vodou problémy. Tablety to prostě umí. Takže stabilizují pH, vodu desinfikují a co si přát více? Na webu, na který se dostanete, když kliknete zde na barevný odkaz si můžete sami zvolit množství tablet které budete potřebovat a pak již jen stačí objednat. Počkáte si až zboží dorazí k vám domů a tablety použijte. O nic jiného se už starat nemusíte. No není to nádhera?

Barevné dekorační písky se hodí i na zahradu

Obsyp květin

Dekorační písek je vděčný materiál, s nímž vyčarujete různé ozdobné variace nejen v domácnosti, ale i na zahradě. Písky se prodávají v pastelových barvách a dokážete-li sladit barvu písečného obsypu například s barvou kvetoucích skalniček na záhoně, případně vytvořit naopak kontrastní povrch, můžete tímto způsobem vytvářet nekonečné ozdobné kreace na záhonech a prosluněných skalkách.

oranžový písek

Pískem lze obsypávat i pokojové rostliny v květináčích, můžete jej vkládat do ozdobných zavěšených aerárií a můžete jej mít umístěný třeba na psacím stole ve skleněné nádobě, kde vynikne jeho plné barevné spektrum.

Barevné barefoot chodníky

Bosonohá chůze je dnes jakýmsi novodobým trendem zastánců zdravého životního stylu, ale podstatné je, že přináší skutečný prospěch, aniž by šlo pouze o trapnou a nesmyslnou módní vlnu. Bosonohé chodníčky se budují ve volné přírodě i ve městech, bývají přístupné veřejnosti zdarma nebo za mírný účelový poplatek a jejich cílem je propagovat zdravější chůzi naboso, která je tou nejlepší prevencí i léčbou plochých nohou.

dekorační písek

Bosonohý chodník si ovšem snadno vybudujete i doma, potřebujete pouze volné prostranství a pokud možno rovný terén bez překážejících kořenů a větví stromů a keřů. Do země vyhloubíte mělké otvory a vyplníte je různými předměty, které umožňují chůzi po variabilních površích. Ideální jsou např. velké kamenné valouny, podélně a příčně nařezaná dřevěná kulatina, smrkové šišky, ostřejší kamenný štěrk a filtrační křemičitý písek. A právě filtrační písek byste mohli prostřídat s dekoračním pískem, jehož barvy nádherně bosonohý chodník oživí a zároveň mu dodají na hebkosti a měkkosti, což bude pro vaše bosá chodidla doslova balzám. A třeba toto řešení osloví i vaše přátele, kteří si něco podobného budou chtít vytvořit doma na vlastní zahradě.

Čelovka – nejpraktičtější svítilna

Kdo z vás ještě pamatuje socialismus, možná si vybaví tamní kapesní svítilny, které tedy byly na trhu k mání. Šlo obvykle o hranaté útvary s plochou baterií, připomínající mobilní telefon, anebo o válcové tubusy na tužkové či špalkové baterie. Tehdy neexistovaly LED diodové žárovky, lidé byli odkázáni na slabý výkon obyčejných vláknových žároviček, anebo v lepším případě na halogenové žárovky. Ovšem jeden společný znak byl vlastní všem kapesním svítilnám, a sice musely se držet v ruce. Jestliže jste například večer potmě stavěli v kempu stan, bylo nutné svítilnu položit na zem, kde vám moc neposvítila, anebo jí vložit do úst, pokud se tam vešla. Je docela s podivem, že už v té době nikdo nepřišel s nápadem, vyrábět svítilny tak, aby se pohodlně uchytily na čele.

svítilna čelovka

Dnes jsou STANY čelovky https://www.promodarky.cz/produkty/stany-celovka/ natolik rozšířené, že snad nikoho již nepřekvapí svou existencí. Nemusíte být ani nadšenec do outdooru, abyste čelovku využili v domácnosti a kdekoli jinde. Je totiž tolik situací, kdy potřebujete mít volné obě ruce, a zároveň si svítit, že bychom je všechny stěží vyjmenovali. Tak jen jednu za všechny – scénu z filmu „Dovolená s Andělem“, kde Gustav Anděl (Jaroslav Marvan) zkratuje elektrické vedení a elektrikář potřebuje vyměnit pojistku v rozvodné skříni, přičemž mu někdo musí svítit svíčkou, aby na práci vůbec viděl. Kdyby měl tehdy čelovku, zvládl by to sám a byla by to pro tento výrobek snad ta nejlepší propagace.

čtení při baterce

Čelovkou s potiskem můžete obdarovat své blízké, užijí ji děti i dospělí, ocení ji každý, kdo ji ještě nemá, anebo ji můžete rozdávat věrným zákazníkům v eshopech jako prezent k většímu nákupu. Je to vděčný reklamní předmět, podobně jako jsou powerbanky, flash disky, ale i hrnky, kšiltovky, deštníky, batohy, budíky, pastelky, trička, polokošile a mikiny a mnoho dalších předmětů.

Nedostatečná erekce nemusí znamenat závažný zdravotní problém

Něco se stalo a vy už nejste tak výkonní jako dřív? Jste mladí nebo je vám už více let? Děláte si kvůli tomu starosti nebo to berete „v pohodě“ a říkáte si, že jednou to přijít muselo? Ať starší nebo dokonce i mladší ročníky, říká se, že každého druhého muže potkají během jeho života nějaké, ať velké nebo menší, problémy s erekcí.

muž si dělá poznámky

Nejprve samozřejmě musíme říct, že se může jednat o závažný zdravotní problém, který se nazývá erektilní dysfunkce, ale u této diagnózy končí jen malé procento všech mužů. Daleko častěji se objevují spíše různé další neduhy, které to způsobují, komplikace v braní léků na tlak, které tlumí erekci nebo například psychická nerovnováha, dlouhodobý stres a špatná životospráva. Ne vždy tedy musíte hned při prvním malém příznaku utíkat k lékaři. Mnoho z těchto příznaků dokážou vyřešit například i přípravky na přírodní bázi, které vás mají za úkol povzbudit a jsou naprosto bez nežádoucích účinků.

V případě, že hledáte náhradu za Viagru, tak hledejte přípravky, které stejně jako již zmíněná Viagra obsahují Sildenafil, tedy účinnou látku, která vás má pořádně nakopnout. Takové přípravky najdete i pod jinými názvy. Tuto účinnou látku obsahují i přípravky jelly kamagra oral.

muž a žena v objetí, v zimě venku

Navíc jsou cenově dostupné, což je potěšující zpráva jistě pro každého. K dostání jsou většinou na internetu a to v různých velikostech. Nejoblíbenější je samozřejmě klasika což je 100 mg.

K čemu se tedy přesně užívá?

To si hned sdělíme. Přípravek můžete užívat, pokud máte problémy s erekcí z neznámých příčin. Přípravek je určen k léčbě různých poruch erekce. Jedná se o volně dostupný lék, není tedy vázán lékařským předpisem, proto ho může užívat kdokoliv, komu se zdá, že ho už potřebuje. Samozřejmě, že k lékaři můžete jít kdykoliv, když se nebudete cítit úplně ve své kůži nebo v případě, že vám některé přípravky nebudou fungovat.

Člun pro rybáře

Pohyb na vodě

Lidé velmi často rybaří tím způsobem, že si rozloží své vybavení pohodlně na břehu, odkud také rybaří. Není problém mít tu třeba křeslo, do kterého se pohodlně usadíme, kocháme se přírodou a čekáme, než se nějaká ta ryba chytne. Má to rozhodně své kouzlo, kvůli kterému na ryby vyráží spousta lidí. Nemusíme se však omezovat pouze na břeh, protože se dá chytat i na samotné vodě.

nafukovací člun

Potřebujeme k tomu však vhodné plavidlo. Jaké si tedy zakoupit? V dnešní době jsou dost populární nafukovací čluny, které mají dost předností. V nenafouklém stavu mají malé rozměry, takže jej bez problému dáme třeba do kufru auta. Při plavbě se můžeme těšit na pohodlí a dostatek místa, takže s sebou můžeme mít vše potřebné. Někdo by se mohl bát propíchnutí, ale to nemusíte. Materiál je dost odolný a kdyby k němu přeci jen došlo, tak člun má více komor, takže stihneme doplout k břehu bez strachu z potápění.

Motor pomůže

Na nějaké menší vodní ploše nám zcela pohodlně stačí pádla a můžeme plout, kam se nám zlíbí. Na rozsáhlejším vodním toku však můžeme využít síly motoru, který se postará o všechnu práci za nás, takže my jej jenom řídíme, abychom jeli směrem, kterým potřebujeme. Pro menší plavidla je vhodný lodní motor Honda 5 HP. Výhodou takového motoru je, že se na něj nevztahuje řidičský průkaz, takže s ním po vodě můžeme jezdit bez složení nějakých zkoušek a podobně, což jej činí ještě dostupnějším.

člun s motorem

Vzhledem k tomu, že je to nejvyšší výkon, který do této kategorie spadá, tak se nemusíte obávat, že by byl nějak pomalý. Jedná se o jednoválcový čtyřtakt, což znamená solidní spotřebu. Motor má převodovku, která kromě vyřazení na neutrál má zpátečku, což může usnadnit manévrování. Pořízení motoru nás něco bude stát, ale zase získáme výhodu v podobě snadné plavby, takže řada lidí si jej pořizuje.

Rok 2021

Taky už jste někdy přemýšleli nad rokem PF 2021 Fa-havlicek a co se v něm vše událo? Ani já na tom nejsem jinak. Abych řekla pravdu, tak za ten rok se toho stalo opravdu hodně. Něco bylo dobrého, něco špatného,.. nevím, jestli převládalo spíše to špatné, nebo to dobré. Ale je opravdu důležité (alespoň tedy pro mě), aby jsem se z každého roku něco naučila a něco si z něj odnesla. Je jasné, že každému se v nějakém roce stala nějaká špatná věc nebo věci, ale je důležité, abychom se z ní/nich poučili. Jedině to nás dělá silnějšími a moudřejšími, no nemám pravdu? Já si myslím, že ano, a určitě mi hodně lidí dá za pravdu. Já vám například můžu říct, co se mi pozitivního v roce 2021 stalo a co negativního.

rok 2021

Pozitivní věci:
Otěhotněla jsem (to byla asi ta nejlepší věc, co se mi mohla stát, protože v tu chvíli jsem byla opravdu nejšťastnější člověk na světě a to myslím doslova)
Začala jsem bydlet se svým přítelem – další věc, která mě hodně posunula a něco mi dala. Naučila jsem se větší samostatnosti a v hodně věcech mi to otevřelo oči.
Různé zážitky s přítelem – ať už to bylo jen v parku, nebo v Německu, nebo v Holandsku – tyto zážitky prostě nejde v žádném případě zapomenout a budu na ně vzpomínat opravdu navždy.

nový rok

I ty nejobyčejnější zážitky z roku 2021 jsou pro mě drahokamy. A to proto, že by to tak mělo být. Že většinu času jsem v roce 2021 byla šťastná – i když nepopírám – některé zážitky taky byly špatné, ale to takhle má každý člověk. Jednou nahoře, jednou dole, důležité je, jestli se dokážete znovu zvednout a znovu začít bojovat. O tom je totiž život. O radosti, plný očekávání, někdy je ale potřeba prožít bolest a nějaké trápení, které nás ale nemá za úkol srazit na kolena, ale posunout nás, abychom zvládli další překážky. A takhle to prostě je. Překážky jsou v životě pořád, věřte mi…

Uzavíratelné sáčky pro širokospektrální využití doma, v práci i na cestách

Pro majitele e-shopů

Některé e-shopy, v jejichž sortimentu je drobnější zboží, co lze odesílat zákazníkům přepravními společnostmi, mohou uzavíratelných sáčků 2pack využít velmi jednoduše a přitom efektivně. Uzavírací zip dbá na to, aby se obsah sáčku nevysypal, tím pádem lze do něj uložit i velmi drobné zboží, např. sponky, bižuterní šperky, dřevěné korálky, dekorativní předměty atd., které se pak snadno umístí do kartonové krabice a zajistí proti pohybu např. bublinkovou fólií či kartonovou vlnou.

vlašské ořechy

V zip sáčcích se snadno přepravují i akvarijní rostliny, hygienické potřeby, ale i některé potraviny a krmiva pro zvířata. Rozhodnutí o využití sáčků pak závisí na jejich rozměrech a materiálu, zejména na tloušťce plastové fólie a její pevnosti.

mandle ve slupce na stole

V domácnosti jsou nepostradatelné

Máte-li několik sáčků se zipem v zásuvce kuchyňské linky, stačí jen po některém z nich sáhnout a máte ihned v ruce pomocníka k pohledání. Uložíte do něj zeleninu do mrazáku, marinádu, strouhanku, mouku, oříšky, sušené ovoce, luštěniny a cokoli dalšího, co potřebujete jednoduše uskladnit na několik měsíců. Sáčky nedegradují a jsou přímo určené pro skladování potravin, léků, zdravotnických potřeb nebo hraček. Jejich zdravotní nezávadnost se osvědčila i v odvětví medicíny.

Sáčky mimo domov

Stále častější je využívání zipových sáčků mimo domov, tedy obvykle na cestách do zaměstnání či do školy např. pro zabalení svačiny, ale to není zdaleka vše. Své místo mají všude, kde potřebujeme sbalit cestovní zavazadla a dbát o to, aby jejich obsah nepodléhal vlhkosti, prachu či různým pachům a toxinům zvenčí. Jsou to případy kufrů, batohů a sportovních tašek, které jsou nakládány do zavazadlového prostoru letadel či autobusů, a kde mohou přijít do styku se spalinami zážehových a vznětových motorů automobilů v silničním provozu nebo na letištích při odbavování letadel a nakládání zavazadel na letištní ploše, kde se rovněž vyskytují různé spaliny, nemrznoucí směsi a různé toxické postřiky a další chemikálie v ovzduší.