Tampony už nebudete chtít


Menstruační pomůcky jsou většinou jednorázové. Ženy si navykly používat vložky a tampony, protože je znají od svých matek. Bohužel nejde o kvalitní ani zdravé pomůcky. Zejména tampony mohou způsobovat celou řadu zdravotních potíží – od zánětů až po syndrom toxického šoku. Jednorázové menstruační pomůcky jsou vyráběny z vláken, a mohou obsahovat mikročástice plastů. Pomůcky jsou také běleny chlorem, takže je jasné, že nejde zrovna o nejzdravější variantu, kterou můžete během menstruace nosit.

žena v prádle

Co místo nich?
Část žen už ví, že se začínají prodávat ekologické a zdravé menstruační pomůcky, které se dají používat opakovaně. Díky tomu je menstruace o něco komfortnější. Během ní žena ztratí průměrně šálek krve, a některé ženy trpí velkými bolestmi břicha. Víte, že bolesti mohou způsobovat právě tampony? Mnoho žen uvedlo, že jakmile je přestaly používat, bolesti vymizely a nebo se zmírnily. Některé ženy přešly na menstruační kalíšek, další zase na menstruační kalhotky. Obě varianty jsou zdravotně nezávadné.

červené kalhotky

Kalíšek je vyrobený ze silikonu, a díky tomu na něm nezůstávají bakterie. Je pravda že manipulace s ním není zpočátku jednoduchá a je potřeba si zvyknout i na to, že se musí po každém použití opláchnout. Právě to některým ženám nevyhovuje, a tak raději zvažují používání kalhotek. Ty se dají nosit od úplně první menstruace. Jsou vyrobeny z několik vrstev savé látky, takže máte jistotu že nikde neprotečou. Vydrží toho zhruba tolik jako jednorázové pomůcky. Některé ženy ale odrazuje cena. Chcete vědět jaká je za menstruační kalhotky cena a zda se jejich nákup vyplatí?

Naše české kalhotky se prodávají za zhruba 600 Kč za kus. Je dobré mít více kusů, aby se daly pohodlně střídat. Pokud se o ně budete dobře starat, vydrží vám déle než několik měsíců. Navíc pravidelně míváme slevy, takže nakoupíte ještě výhodněji.