Výcvik vašeho čtyřnohého kamaráda

Ať už je váš pejsek malý, velký, tlustý, tenký…, měl by projít odborným výcvikem. Jedině tak budete mít záruku, že bude poslouchat vaše pokyny. Soužití s pejskem bez výcviku je často velmi složité, a existuje mnoho plemen, která se bez výcviku stávají nezvladatelní.

Pejsek bez výcviku často utíká, štěká bez příčiny, neposlouchá a v nejhorším případě je agresivní a napadá lidi nebo ostatní psy. Svěřte proto vašeho čtyřnohého kamaráda do rukou pravým profesionálům, kteří se o výcvik pejska postarají.

Těžko na cvičišti…
Na cvičišti se bude vašemu pejskovi jistě líbit. A navíc se naučí nejen základní poslušnosti, ale také speciálnímu výcviku, jako je třeba stopování či vyhledávání předmětů. Cvičitelé psů si poradí také s agresivním psem či destruktivním chováním jedinců.

Díky jejich mnohaletým zkušenostem se vašemu pejskovi dostane té nejlepší péče a pomoci, kterou cvičitelé nabízejí. Vybrat si také můžete buďto individuální přístup nebo práci pejsků ve skupině. Kdo nechce nebo nemůže z nějakého důvodu být u výcviku přítomen, nevadí, psa vám vycvičí i bez vás. Mnohem lepší však je, když se výcviku účastní i majitel psa, který bude brán jako autorita. Tato vzájemná spolupráce se pozitivně projeví i ve vašem budoucím soužití.

Kdy začít s výcvikem?
Mnozí si myslí, že pes by se měl začít cvičit již od štěněte. To je sice pravda, ale s výcvikem by se rozhodně nemělo začínat před čtvrtým měsícem, kdy štěně ještě nemá vyvinuté svaly a tak by mu příliš pohybu škodilo. Pro štěně jste vždy autoritou vy, takže mu musíte dávat najevo, kdo je pravým pánem v domácnosti, jinak vám pejsek snadno přeroste přes hlavu. Autoritu si však můžete získat důsledným, ale laskavým způsobem. A to vás na cvičišti snadno naučí.
Výcvik poslušnosti a obratnosti je základem výcviku psa, a ten je vhodný pro každého pejska.

Nabídka služeb výcviku:
·         Nácvik základních povelů – sedni, lehni, vstaň, k noze, zůstaň, přivolání, atd.
·         Chůze na vodítku a u nohy.
·         Výcvik na vyšším stupni.
·         Náprava problémového chování či převýchova psa.
·         Výcvik služebních psů.
·         Příprava na výstavy.
·         Poradenství.