Kam na víkend s dětmi?

Možností, jak příjemně strávit společný víkend s dětmi, je mnoho. Stačí jenom vybrat zábavu, která bude vyhovovat všem rodinným příslušníkům. Pokud se zrovna chystáte vyrazit, kouzelné místo na vás čeká. S netradičním ubytováním v houbičkové chaloupce. Kterou najdete v překrásné přírodě v Jesenické vesničce U Houbiček. Chaloupky, ve kterých můžete s dětmi celý víkend strávit, mají opravdu netradiční tvary. Ať už muchomůrky či hříbku s housenkou na střeše. V každé jsou dvě poschodí a tak děti mohou obývat společný prostor a pro rodiče je připravena ložnice s manželskou postelí. Ve vesničce je postaráno i o stravu.

Radost v bazénu

Která je tu nabízena ranními švédskými stoly, večerním teplým bufetem a na své si přijdou i milovníci zmrzliny. Na které tu čeká zmrzlinový pult. Pro návštěvníky jsou připraveny aktivity, které přinesou všem členů rodiny hodně zábavy. Pro ty, kteří rádi sportují je k dispozici multifunkční hřiště. A pro malé či velké tenisové kurty. Venku je možné si zahrát fotbal, volejbal, badminton, basketbal a uvnitř, v případě deštivého počasí, jsou k dispozici pingpongové a kulečníkové stoly. A pro nejmenší stolní fotbálek. Odpočívat tu může celá rodina ve venkovních vířivkách. Anebo si užít pobyt v solné jeskyni. Perličková koupel, která je zakončena rašelinovým zábalem a oxygenoterapii, bývá zaslouženým relaxem pro většinu rodičů. 

Zábavný víkend s dětmi

V samém srdci Českomoravské vrchoviny je možné strávit obdobně romantický víkend v Pohádkové vesničce. Ve které chaloupky zvenku vypadají jako obydlí skřítků, ale celá rodina v nich nalezne dostatečné pohodlí. Vesnička, ve které Karkulka upeče bábovku a další pohádkové bytosti budou zpříjemňovat pobyt jak rodičům, tak dětem. Vyhledávaným zpestřením je rovněž krytý bazén. Nejvíce navštěvovanou součástí areálu, jehož provoz je celoroční. Nezávislý na počasí. Proto si sebou nezapomeňte přibalit plavky. Protože určitě neodoláte avizované 28 stupňové teplotě vody. Kromě dalších atrakcí, které ocení nejvíce děti, jsou doprovodná divadelní představení. Celá rodina může využít i okolní cyklostezky pro společné výlety na kolech.

Powerkiting – adrenalin každý den?

Že jste o tom nikdy neslyšeli? Je to prosté kite = drak, ovšem ne ledajaký drak. Tito draci mohou člověka táhnout, zvednout ze země a jiné kousky.

Existuje několik druhů tohoto sportu. Názvy jsou většinou podle toho, na jakém povrchu jej provozujete nebo co používáte za příslušenství. Jmenovitě pak Snowkiting (na lyžích nebo snowboardu se necháte táhnout drakem po sněhu), Kitesurfing (jezdíte na prkně po vodě), Landkiting (jezdíte na terénním skateboardu) a také Buggykiting (zde slouží jako vozítko speciální tříkolka). Další možností je pak prostý Powerkiting, kdy nepotřebujete žádné vozidlo ani prkno, ale jen své ruce a nohy. Můžete zkoušet různé triky, přemety, nechat se chvíli unášet po větru…
Draci v oblacích

Co je k powerkitingu potřeba?

Samozřejmě kvalitní kite. Ten se dá dnes už sehnat v několika e-shopech. Vybírejte podle toho, jaký druh tohoto sportu vám učaroval. Jedná se o poměrně velkou investici, proto si ji dobře promyslete. Začátečníci by si neměli kupovat příliš velké/dlouhé draky, protože čím větší, tím má samozřejmě větší sílu a snáze nás zvedne z podložky. Zároveň ale nemohu doporučit tréninkové kusy. Ty jsou většinou dvou šňůrové okolo 1,5-2,5 metru velké. Nikoho dospělého nezvednou (nebo by neměly), maximálně si tak vyzkoušíte, jaká je manipulace. Začátečníkům doporučuji středně velký kite, který člověka neodnese daleko, ale už se s ním dají dělat různé kotouly, přemety a celkově trénovat zručnost při ovládání.

Dalším vybavením by měly být chrániče a helma. Pokud berete tento sport vážněji, vyplatí se investovat do kvalitních ochranných pomůcek. Zvláště zmíněná helma a chránič páteře jsou důležitým prvkem.
Kiting a surfování

V neposlední řadě můžete pořídit vozítko, na kterém můžete s kitem jezdit. Tam už je na vás, kolik máte prostoru, kde chcete jezdit a kolik máte financí.

Když se nemůžete rozhodnout a ani nevíte, jestli je tohle zábava, která stojí za tu investici, zkuste kontaktovat nějakou školu kitingu. Nacházejí se jednak ve větších městech jako je Praha, Brno a Ostrava nebo pak na horách, pokud si zvolíte Snowkiting. Kurzy stojí různě, ale dají se koupit i ve slevách. Po absolvování takového školení už budete vědět na sto procent, jestli si pořídíte pořádné kompletní vybavení nebo vám ten jednorázový adrenalin stačil.