Jaké problémy přináší stále se zvyšující počet aut ve městech


To, že je na našich silnicích stále více aut, není žádná novinka. Jejich počet se neustále zvyšuje v podstatě již od zavedení automobilové dopravy. Důvodem je především jejich rostoucí dostupnost, ale také stále se zvyšující potřeba lidí nějaké vlastnit z důvodu dopravy. Ačkoliv totiž naše veřejná hromadná doprava není nejhorší, stále ještě na mnoha místech nedostačuje, nemluvě o tom, že na některých lokalitách jezdí například autobus jen dvakrát denně. Pro mnoho lidí je tak auto doslova nezbytností. Ovšem často si lidé neuvědomují, že to také znamená stále vyšší počet aut ve městech, zvláště během dne, kdy tam lidé jezdí za prací a na nákupy. A to způsobuje problémy, které běžný člověk v podstatě nevidí, ačkoliv se ho mnohdy přímo dotýkají.

 

dopravní zácpa

 

Tím prvním je samozřejmě stále se zhoršující vzduch. Jistě, máme emisní normy i kontroly, ovšem všichni dobře víme, jak tyto často probíhají. Navíc počet aut, jak již bylo řečeno, stále roste, a spolu s tím roste i místní znečištění ovzduší. Důsledky na lidském zdraví jsou pak samozřejmě znát. Fakt, že to stát stojí velké peníze za léčení, však nikoho netrápí. Pak je tu také kapacita silnic. Ta v některých případech přestává stačit, zvláště během špičky, a tvoří se kolony. Bohužel, kvůli zástavbě je není možné nijak rozšířit. Jistě, staví se obchvaty, které část dopravy odvedou, avšak mnoho řidičů do města skutečně potřebuje.

 

auta ve městě

 

V neposlední řadě musíme zmínit i parkovací místa. Těch se staví stále více, často na úkor například dětských hřišť či travnatých ploch, avšak stále je jich v mnoha případech nedostatek. To platí zvláště pro sídliště, neboť když tam obyvatelé večer přijedou, často ti, kdo přijedou později, nemají kde zaparkovat. Je tedy jasné, že tyto problémy je nutné řešit. Ideální by samozřejmě byla podpora hromadné dopravy, avšak k tomu se evidentně nikdo nemá, což je velká škoda. Rozhodně by to totiž obyvatelům pomohlo. Ani ti se však nechtějí vzdát svého pohodlí.

Máte auto?



V dnešní době je automobil opravdu hodně důležitý. Tady alespoň tohle si myslím já, protože je hodně lidí, kteří třeba automobil vůbec nemají, ale moc by si ho přáli. A je potom velice smutné, třeba když někteří lidé nemají automobil, ale chtěli by ho třeba lidé nemají ale řidičské oprávnění, aby si pořídili automobil. To je potom smutné. Třeba někdo si chce udělat řidičské oprávnění, ale nemá na to peníze. Protože všichni víme, že dnešní řidičské oprávnění je velice drahé. A to je smutné. Protože jsem si řekla, že kdo chce mít řidičské oprávnění, že by si na to měl třeba i rok dopředu.

Líbí se mi červená auta.

Nebo i více třeba rok a půl. Já jsem taky na řidičské oprávnění si šetřila opravdu hodně. Několik let, protože nemám tolik peněz, abych si mohla ukládat vyšší částku na to, abych si potom udělala řidičské oprávnění. Já ještě živím dvě děti a jsem matka samoživitelka. Navíc tak jsem si řekla, že než si udělám řidičské oprávnění, že by také bylo prima, kdybych už měla vybrané nějaké auto. Samozřejmě, že jenom nějaké levné auto, nemohu si dovolit nějaké luxusní auto nebo veliké auto. Také budu doufat, že třeba jednoho dne si najdu partnera, který také bude mít auto a řidičské oprávnění.

auto

Abych neutrácela tolik za benzín. Nemyslete si o mě, že bych chtěla partnera jenom kvůli tomu, že má peníze nebo automobil a řidičské oprávnění. Já bych chtěla partnera, který je třeba finančně na tom jako jsem. Já jsem na tom středně, ale když živím ještě další hladové krky, tak je to potom opravdu velice smutné a finančně také náročné. Myslím si, že když jsou potom dva lidé, tak potom také ušetří více peněz. Budou se vlastně půlit? Na chodu domácnosti se budou podílet spolu. A třeba také si potom pořídí automobil spolu napůl. Že budou dva majitelé tohoto automobilu. Takhle to má můj bratr se svou partnerkou a oba dva říkají, že jsou opravdu maximálně spokojeni, že kdyby to takhle neměli, že by měl každý opravdu málo peněz, a to by nechtěli.

Objevte výhody plachtových přístřešků pro vaše auto na našem webu.

Auty se nejen vozíme


O tom, že se my lidé auty vozíme, ví každý z nás. To si uvÄ›domujeme, protože to dnes a dennÄ› vidíme a nemůžeme na to tudíž zapomenout, ani kdybychom mÄ›li sebevÄ›tší sklerózu. Když nÄ›kdo z nás potÅ™ebuje, usedne za volant nebo si pÅ™isedne k nÄ›jakému Å™idiÄi a veze se. NÄ›kdy osobním automobilem, nÄ›kdy tÅ™eba autobusem, dodávkou nebo jiným obdobným dopravním prostÅ™edkem. A nikomu na tom nepÅ™ipadá nic divného.

Ale auta neslouží jenom k tomu. Stejně tak dobře víme nebo se alespoň lehce dovtípíme, že nám podobná vozidla slouží i k přepravě různých nákladů. Někdy se toho do nich vejde víc, někdy míň, ale vždy se sem aspoň něco naložit dá. I do polského Fiatu nebo Velorexu.

Äerný Trabant

Ale pak jsou tu i jiné aspekty používání takových motorových vozidel. A na ty bohužel nejednou zapomínáme. Nebo na ně ani tak nezapomínáme, jako se je spíše snažíme ignorovat. Chceme zaplašit myšlenky na ně, protože jde i o záležitosti, které se nám nezamlouvají.

Taková auta totiž mohou být i sebevražednými nástroji. Kolik jenom Å™idiÄů tÅ™eba ignoruje dopravní znaÄení, poÄíná si za volantem nerozumnÄ›, nevÄ›nuje se plnÄ› řízení nebo si pomyslnÄ› hraje na závodníky! A pak staÄí i jenom chvilková nepozornost a z řidiÄe je sebevrah. Nebo dokonce vrah jeho spolucestujících nebo tÄ›ch, kteří se mu nešťastnou shodou náhod pÅ™ipletli do cesty.

auta v provozu

A bohužel to nemusí být jenom neúmyslná smrtící zbraň. Automobily se mohou stát i vÄ›domÄ› vražednými nástroji. Jak o tom v uplynulých letech nejednou referovala média v případÄ› teroristů z řad imigrantů a jak tomu bylo tÅ™eba i v případÄ› naÅ¡inců, z nichž si uveÄme tÅ™eba aspoň známou Olgu Hepnarovou.

A i když to není tak zjevné, jsou nám podobná vozidla nebezpeÄná i v jiných ohledech. NiÄí naÅ¡e životní prostÅ™edí jak výfukovými plyny, tak i vytékajícími palivy a mazivy ropného původu.

Auta nám prostě mohou pomáhat, ale také škodit. A i když to nikdy nebude jiné, měli bychom se aspoň snažit, aby bylo jejich nežádoucích vlivů co nejméně.

Drahý černý automobil



Řídit auto mě vždycky bavilo. Také jsem si říkala, že až si s partnerem pořídíme auto, tak bych chtěla nějaké krásné, větší rodinné červené auto. Jenomže když jsem své přání řekla svému partnerovi, tak ten se chytal za hlavu a řekl, že červené rozhodně nechce, že prý už půl roku má vybrané takové krásné, moderní černé auto. A bylo to takové opravdu nádherné, skoro až luxusní. Když mi potom partner řekl cenu toho svého vysněného černého automobilu, tak se mi protočily panenky, skoro šest set tisíc korun. Byla jsem v šoku, vždyť jsme si s partnerem řekli, že si pořídíme nějaké auto do tří set tisíc korun a taková částka bude maximální.

Vždycky jsem chtěla řídit, protože mě to baví.

Sice jsme ještě chtěli jet na dovolenou, ale nedalo se nic dělat. My sice tedy nouzí o finance netrpíme, ale zase jsme také šetřili a nerozhazovali jsme zbytečně peníze, i když doma už jsme jedno auto měli. Tak jsme si řekli, že by se ještě hodilo druhé. Třeba na nějaké další výlety a podobně. Navíc také se nám rozšíří rodina. A tak by bylo vhodné, aby to auto bylo veliké, rodinné a chtěla jsem nějakou krásnou výraznou barvu, abychom šli na silnici vidět. Jenomže s partnerem tohle ani nehnulo. Řekla jsem mu, že když bude ještě u nás v autě navíc jedna autosedačka, že by to také chtělo nějaké bezpečnější auto.

Červená barva se mi moc líbí.

Domlouvala jsem se s nějakými odborníky, jakou značku auta pořídit, baby to bylo bezpečné a kvalitní. To jsem chtěla! Kvalitu! Já jsem chtěla to, co nám doporučí odborníci. Bohužel partner tohle nechtěl, trvalo nám asi dva měsíce, než jsme se dohodli. Nakonec jsme koupili úplně jiné auto, než jsme měli v plán. Bylo navíc ještě levnější, než co chtěl partner, takže alespoň za tohle jsem byla ráda. Nepatřím k těm lidem, kteří musí mít vždycky něco opravdu nejlepší anebo nejluxusnější. Nemusíme mít žádnou novinku, a to se týká také u automobilů. Já chci hlavně automobil, který mi slouží a který bude kvalitní. 

Nejezděte bez pojištění



Mnoho motoristů pendluje nejen po České republice, ale hojně cestuje i do zahraničí. Než se na cesty vydáte, měli byste zkontrolovat, zda je vaše pojištění v pořádku a dostačující. Například si zkontrolujte, zda máte s sebou zelenou kartu. Bez ní, byste se rozhodně na cesty pouštět neměli. Jedná se totiž o mezinárodní doklad, ze kterého je patrné, že máte uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Podívejte se, zda je vaše karta platná.
asistenční služba
Pokud jedete do zemí, kde si platností zelené karty nejste jisti, stačí, když se na kartu podíváte a zjistíte, zda značka státu, kam se chystáte není přeškrtnuta. Pokud ano, pak v takovém případě vám v dané zemi zelená karta neplatí. Za zvážení potom stojí sjednání hraničního pojištění. Je to obdoba povinného ručení. Možná patříte mezi ty motoristy, kteří nemají uzavřeno havarijní pojištění. Pokud budete v zahraničí pobývat delší dobu, zvažte, zda by uzavření havarijka nebylo vhodné. Myslet byste, ale při cestování měli i na sebe. Abyste předešli řešení nepříjemných situací nebo možným finančním ztrátám uzavřete cestovní pojištění a pojištění léčebných výloh. Po sjednání pojištění si zaznamenejte číslo na asistenční službu, kterou v případě potřeby můžete volat. Při kontaktu s asistenční službou bude nutné uvést číslo vaší smlouvy, je tedy potřeba s touto skutečností také počítat. Může se stát, že i přes veškeré naše snahy způsobíme v zahraničí dopravní nehodu.
dopravní nehoda
V každém případě bychom měli k nehodě přivolat policii. Může se také stát, že příslušný orgán vám dá k podpisu dokumenty v jazyce, kterému nerozumíte. V takovém případě raději žádné dokumenty nepodepisujte.  O nehodě po návratu informujte svou pojišťovnu. Bude nutné, abyste pro úspěšné vyřízení pojistné události doložili potřebné doklady a finanční náklady, které jste museli vynaložit. Uschovejte si tedy všechny paragony a stvrzenky.

5 způsobů, jak ušetřit palivo

V posledních měsících je plnění palivové nádrže stále dražší. Chcete-li zvýšit vaše úspory (ale nikoli na úkor mobility), měli byste řídit co nejefektivněji.

1. Přejděte na prémiové pneumatiky

Dvacet procent paliva je spáleno kvůli pneumatikám. Nerovnoměrné povrchy deformují pneumatiky. Guma se zahřívá a pohlcuje energii, která se již nepoužívá k pohonu vozidla. Tento efekt se nazývá valivý odpor. Pneumatiky prémiové třídy šetrné k životnímu prostředí jsou založené na vysoce kvalitních kaučucích. Vyšší pořizovací náklady se vrátí již po dvou letech v podobě nižších nákladů na palivo. Všechny vyrobené pneumatiky musí mít štítek označující přilnavost za mokra (bezpečnostní aspekt), hladinu hluku (hluk) a valivý odpor (spotřeba paliva). To umožní zákazníkům porovnat různé produkty.

ukazatel prázdné nádrže

2. Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách

Podle průzkumu kontroluje tlak v pneumatikách jednou za měsíc pouze 40 procent respondentů. Tlak a výdaje spolu úzce souvisejí. Když je tlak v pneumatice nízký o 0,5 baru, spotřeba paliva se zvýší o 4 procenta. Správně nahuštěné pneumatiky zaručují lepší přilnavost, což znamená, že jsou nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také poskytují vyšší bezpečnost.

3. Opatrně používejte plynový pedál a brzdové pedály

Při startování motoru netlačte na plyn. Jděte pomalu a zařaďte druhý rychlostní stupeň. Jeďte konstantní rychlostí. Časté brzdění a zrychlení zvyšují spotřebu paliva až o 6 %. Používejte brzdění motorem. Pokud chcete mírně zpomalit, sundejte nohu z plynu. Tímto způsobem můžete snížit spotřebu paliva o 2 %.
tankování auta

4. Zastavte motor, když

stojíte, stojíte v dopravní zácpě, na červeném světle nebo jen na chvíli zastavíte – ve většině případů se vyplatí vypínač motoru. Nejdůležitější pravidlo je, že pokud očekáváte, že stát budete déle než 20 sekund, stojí za to vypnout motor. Motor běžící na volnoběh spotřebovává asi 0,8 litru paliva za hodinu.

5. Jízda s nejmenším nákladem

Vyvarujte se zbytečné hmotnosti. U středně velkých automobilů zvyšuje každých dalších 100 kg spotřebu paliva přibližně o 6 %. U moderních automobilů s pokročilou aerodynamikou zvyšuje střešní nosič spotřebu paliva až o 20 %.

Lidé si musí vaši firmu spojit s něčím fajn

Chcete, aby vaše https://arr.cz/ firma měla větší obrat, větší příjem a také větší zisky? Tak je nutné zapracovat hlavně na marketingu! Přeci je jasné, že kdo o vás nebude vědět, jen tak na vás nepřijde, aniž by mu něco nepomohlo, například reklamní předmět, reklama samotná na internetu nebo na banneru, zkrátka kdekoliv. Lidé dnes rádi nosí značky svých oblíbených firem, minimálně si je vezmou, když jdou ven s přáteli na neformální událost nebo pracují doma nebo se doma pohybují, jdou na procházku se psem. Při každé příležitosti si jejich vzezření ale vždycky někdo všimne, někdo, na koho byste možná vůbec nenarazili.
dámské svršky
Přesně o tom to je – reklamní mikiny jsou ideální „nosiče“ reklamy vaší firmy či vaší osoby, které vás osobně moc nestojí a osoba může takovou mikinu nosit klidně celé roky, aniž by měla pojetí, že jste si ji vlastně „pronajali“ zadarmo. Určitě je něco takového lepší, než pronajímat si něčí čelo (muž si nechal vytetovat logo firmy na čelo za nějakých sto tisíc korun). Každopádně taková mikina může nejen ukázat na to, že máte na obdarování vašich zákazníků či klientů, ale zároveň si poté s vaší mikinou spojí hřejivý pocit, který cítí tehdy, když si mikinu oblečou. Přesně to chcete. Aby si lidé s vaší firmou spojovali příjemné pocity.
usmívající se dívka do kamery, držící tašku
Přesně proto například lidé rádi nosí oblečení značky NASA. Samotná vesmírná agentura jenom poskytla logo a nápis a najednou chodí po ulici mladíci i mladé slečny s logem NASA na oblečení. A byť pro některé je to jenom „módní doplněk“, někoho to může donutit ze zvědavosti sednout si k počítači a napsat do vyhledávače „NASA“. A najednou z toho máte úspěšné cílené vyhledávání na internetu, které dovedlo člověka až k oficiálním stránkám NASA, aniž by firma musela cokoliv utratit. A takových případů je dozajista mnohem více. Člověk se musí jenom chopit příležitosti, když ji vidí. Pořiďte pro vaši firmu reklamní mikiny ještě dnes!