Ilustrační fotografie zdarma? Víme, kde je najít!

Pokud se rozhodnete používat obrázky od volně dostupných zdrojů, nezapomeňte si zkontrolovat ve vyhledávačích četnost jejího použití. Není zrovna hezké, pokud váš čtenář narazí na fotografii, kterou užívá velké množství firem, profilů či webů. Jestli chcete originální obrázek, u kterého budete mít jistotu, že jej používá minimum lidí, budete se muset obrátit na vyhledávání placených zdrojů. Obrázky je možné stahovat na různých místech, vždy si ale dejte pozor, zdali stahování není podmíněno licencemi, které vám například neumožní užití obrázku ke komerčním účelům. Pokud si nejste jisti licencemi a rádi byste se vyhnuli případným pokutám, tak si zkuste procvičit znalosti z fotografování a dané obrázky si vytvořte sami.
tři ženy se šampusem

1.      Unsplash!

 
Největší zdroj volně dostupných fotografií, který je průběžně doplňován o tisíce fotek. Zde ale pozor na licence, které jsou odlišné a v případě Unsplash je nemůžete používat na ukládání v dalších volně dostupných fotobankách.
 

2.      Pixabay

 
Pokud chcete obohatit vaše články, tak určitě zvažte užití tohoto nástroje. Všechny obrázky či vektory naleznete po zadání hledaného slova a poté si můžete libovolně vybírat z tisíců návrhů. Ačkoliv vám hledání může zabrat nějaký čas, nebojte se, vždy najdete obrázek, který bude pro vás ten pravý! Použití Pixabay je velice jednoduché a hledat můžete dle různých kritérií, která si můžete nastavit. Registrace zde není vyžadována, nicméně nabízí také výhody, jako je stahování a uchování obrázků ve větším rozlišení.
 

3.      Freerange Stock

 
Nabízí obrázky pro užití komerčního a osobního charakteru.  Fotografie jsou ve většině případů pořízeny zrcadlovkou značky Nikon. Jedinou nevýhodou, která vás může odradit od stahování fotografií, je nutná registrace, bez které se neobejdete.
 zrzka u keře

4.      Flicker

 
Stahovat můžete od různých profesionálních fotografů, ale také amatérů, kteří přidávají volně dostupné fotografie pod svými profily. Pak je už na vás, jaká kvalita vám bude vyhovovat.

4.5/5 - (2 votes)