Čistota bez námahy


Ve většině českých domácností se podle průzkumů starají o úklid právě ženy, a to bez ohledu na to, zda jsou doma s dítětem a nebo už chodí do práce. V mnoha rodinách je stále zakořeněné rozdělení prací podle toho, za jsou mužské či ženské. Málokterý muž si z domova nese zodpovědnost za péči o domácnost. To že muž také žije v domácnosti, používá nádobí, špiní kuchyni, oblečení i podlahy, myje se ve vaně a občas našlape v chodbě, si část z nich neuvědomuje, a úklid a péči o domácnost a děti nechávají mnozí z nich na ženách.

vysávání koberce

Problémy s úklidem má mnoho žen. Chtějí na 100 % zvládnout péči o děti, o domácnost, a chtějí dobře vypadat. Jenže skloubit všechny práce není jednoduché. Část žen má navíc i brigádu protože výpadek příjmů na rodičovské dovolené je prostě v rozpočtu znát. Skloubit všechny povinnosti je pak problém, zvlášť pokud partner doma v této oblasti nefunguje. Žena ale není služka, a i když nechodí do zaměstnání, není důvod aby se o domácnost starala jen ona. Uklidit po sobě špinavé nádobí do myčky může muž i sám.

Hádky ohledně domácích prací jsou bohužel častější než si myslíme. Pokud vám to rozpočet dovolí, je nejlepší řešení si alespoň jednou měsíčně zaplatit profesionální úklid. I kdyby mělo jít jen o mytí oken nebo generální úklid, je to skvělé řešení. Ušetří vám to čas i nervy. Jsme tu pro vás – úklidová firma Praha 8. provádíme úklid nejen domácností, ale také firem nebo bytových domů.

čisticí prostředky

Mít doma uklizeno nebylo nikdy snazší
Jak se mění doba, mění se i životní styl a nároky. Každá doba má své a nelze je srovnávat. I když máme dnes k dispozici spotřebiče, čato nestíháme, protože musíme plnit jiné povinnosti, které předchozí generace neměly. Není potřeba si vyčítat že doma nemáte uklizeno jako ze žurnálu, protože s tím vám můžeme pomoct my. Objednejte si občas úklid a odpočiňte si.