1. rok na vysoké škole není žádná pohodička

V první řadě je potřeba připravit se ještě před nástupem do školy. Zjistit si co nejvíce informací, ať nás potom při nástupu nic nezaskočí. Na prvních přednáškách dávejte velký pozor a raději si zapisujte všechny důležité informace o předmětu, jako jsou požadavky, seminární práce, zkouška a další.
\'nápis
Další věc, která vám může pomoct, koukněte se na Facebook, kde se zakládají různé skupiny. Určitě tam najdete některé, které se týkají vaší školy. Můžete se tak dát dohromady s ostatními studenty. Společně pak můžete konzultovat, diskutovat nebo zakládat skupiny na seminární práce. Neberte ale všechno vážně, mnohdy tam píšou lidé příspěvky a způsobují spíše chaos a zmatky. Deset lidí podá informaci deseti způsoby a mnohdy také dělají z komára velblouda a zbytečně přehánějí. Takže ne všechno berte vážně a raději se nespoléhejte plně na facebookové informace. Lepší je mít vše zapsané a ověřené z vlastních zdrojů.
výbava školáka
Dobrým pomocníkem je také Primat, který nabízí ke stažení velké množství studijních materiálů od bývalých studentů, kteří již daný předmět absolvovali.
Snažte se přijít na vhodný způsob učení a zvládnutí semestru. Vhodný způsob pro vás. Je důležité vytvořit si určitý systém, podle kterého se budete řídit. Takže si udělejte přehled všeho, co musíte zvládnout, zároveň si zapište i termíny, do kdy to musíte zvládnout. Následně si vytvořte určitý harmonogram, na základě kterého pojedete. Úkoly si rozvrhněte podle důležitosti a náročnosti. Pokud vám v některých předmětech nabízejí na zkoušku předtermíny (tzn., že si můžete zkoušku absolvovat ještě před začátkem zkouškového období) určitě se toho snažte využít. Je to velká výhoda. Také se pokuste připravovat na první termíny zkoušek. Jednak máte dostatek času na případnou opravu, jednak čím dřív budete mít hotovo, tím dřív vás čeká zasloužené volno.
svázané knihy
Od starších studentů si právě třeba na Facebooku zjistěte informace o jednotlivých učitelích. Připravte se na ně. Zjistěte si, jací jsou, co očekávají od svých studentů, na co si máte dávat pozor, a jak se připravovat na zkoušky. Tyto cenné informace se vám budou zaručeně hodit.

Hlavně nebuďte příliš nervózní a užívejte si to. Na svůj způsob studia jistě brzy přijdete a pak už bude vše mnohem jednodušší. Takže hodně štěstí!