Krásky zvané růže

Záplava barev Vás zajisté ohromí, ale jakou růži si vybrat? Víte, že krom barevných variací existují i různé druhy samotných sazenic?

Malokvěté růže

To jsou drobné kvítky různých barev. Na každé větvičce je několik poupátek, která postupně rozkvétají. Nikdy nevykvetou všechny naráz, to by bylo hned po kráse pro oči. Samotné květy dosahují rozměru v maximu 5 cm. Barevné variace jsou shodné s těmi, které můžete najít u jiných druhů. Rostliny nejsou moc rozsáhlé ani vysoké, hodí se proto do skalek či na místa s omezeným prostorem.
Malokvětá růže

Mnohokvěté růže

Stejně jako čajové typy, i tyto růže mají malé květy. Rostliny bývají ale rozměrnější. Významným rozdílem je jen to, že poupata se sdružují do shluků, které rozkvetou ve stejnou chvíli. Proto se může stát, že se celý týden díváte na zelené lístky a následující den už vidíte jen jinou barvu, než zelenou.
Vícebarevná růže

Velkokvěté růže

Obr svého druhu! Vůně na metry daleko! Tak takový je tento druh. Velký keřík s rozsáhlými větévkami se spoustou ostrých trnů zakrývá svou případnou nebezpečnost právě obrovskými květy, jejichž velikost může dosahovat až dvaceti centimetrů! To ovšem záleží na přesném výběru typu.

Pnoucí růže

Chcete-li zakrýt kupříkladu vchod do baráku, nebo třeba udělat živou zástěnu u pergoly, je to ta pravá volba. Nejen, že během pár chvil máte větvičky s trny vyrostlé do výšky několika metrů, ale dají se i dobře tvarovat a stáčet tam, kde je skutečně chcete mít. Květy mohou být jak menší, tak velké. Barevné variace jsou také početné, ale nejtypičtější bývá rudá.
Pnoucí růže

Půdokryvné růže

Jedná se o méně známý druh rostliny. Květy mohou být malé i středně velké, ovšem samotné větévky nerostou do keře či vzhůru, ale rovnoběžně se zemí. Tudíž se může zdát, že tvoří celistvý koberec, který když rozkvete, vypadá skoro jako byste měli přes desítky menších sazeniček.

Nezáleží na tom, jaký typ si nakonec vyberete. Důležité je poradit se s obchodníkem, abyste zakoupili vhodný druh pro Váš pozemek. Pak už se jen těšte z oné krásy.