Člun pro rybáře

Pohyb na vodě

Lidé velmi často rybaří tím způsobem, že si rozloží své vybavení pohodlně na břehu, odkud také rybaří. Není problém mít tu třeba křeslo, do kterého se pohodlně usadíme, kocháme se přírodou a čekáme, než se nějaká ta ryba chytne. Má to rozhodně své kouzlo, kvůli kterému na ryby vyráží spousta lidí. Nemusíme se však omezovat pouze na břeh, protože se dá chytat i na samotné vodě.

nafukovací člun

Potřebujeme k tomu však vhodné plavidlo. Jaké si tedy zakoupit? V dnešní době jsou dost populární nafukovací čluny, které mají dost předností. V nenafouklém stavu mají malé rozměry, takže jej bez problému dáme třeba do kufru auta. Při plavbě se můžeme těšit na pohodlí a dostatek místa, takže s sebou můžeme mít vše potřebné. Někdo by se mohl bát propíchnutí, ale to nemusíte. Materiál je dost odolný a kdyby k němu přeci jen došlo, tak člun má více komor, takže stihneme doplout k břehu bez strachu z potápění.

Motor pomůže

Na nějaké menší vodní ploše nám zcela pohodlně stačí pádla a můžeme plout, kam se nám zlíbí. Na rozsáhlejším vodním toku však můžeme využít síly motoru, který se postará o všechnu práci za nás, takže my jej jenom řídíme, abychom jeli směrem, kterým potřebujeme. Pro menší plavidla je vhodný lodní motor Honda 5 HP. Výhodou takového motoru je, že se na něj nevztahuje řidičský průkaz, takže s ním po vodě můžeme jezdit bez složení nějakých zkoušek a podobně, což jej činí ještě dostupnějším.

člun s motorem

Vzhledem k tomu, že je to nejvyšší výkon, který do této kategorie spadá, tak se nemusíte obávat, že by byl nějak pomalý. Jedná se o jednoválcový čtyřtakt, což znamená solidní spotřebu. Motor má převodovku, která kromě vyřazení na neutrál má zpátečku, což může usnadnit manévrování. Pořízení motoru nás něco bude stát, ale zase získáme výhodu v podobě snadné plavby, takže řada lidí si jej pořizuje.