Proč nakupovat v second handech?

Dnes už zdaleka neplatí, že v secondhandech nakupují jen ti, kteří mají hluboko do kapsy. V second handech naopak nakupují i lidé, kteří by si mohli jinak dovolit oblečení i o několik tisíc dražší. V posledních letech ale second handy získali na velké popularitě. Není tedy divu, že jich najdete čím dál tím více. I v každém menším městě najdete alespoň jeden second hand. skvělé také je, že dnes má leckterý second hand eshop.

A proč byste tedy měli nakupovat v second handech?

Ušetříte

Nikoho asi nepřekvapí, že oblečení je v second handech levnější, než když kupujete zcela nové oblečení. Ceny se samozřejmě liší podle toho, kde přesně nakupujete. Za některý kousek zaplatíte pár desítek korun, za jiný několik stovek. Vždy ale ušetříte, oproti původní plné ceně jednotlivých kousků. Navíc to můžete narazit i na kousky z velmi kvalitních materiálů, u kterých se nákup skutečně vyplatí.

second hand

Originalita

Pokud nakupujete oblečení nějak častěji, určitě víte, že trendy v módních řetězcích bývají velmi podobné. Nakoupit nějaký originální kousek, je tedy velmi těžké. jelikož se second handy neřídí módními trendy, máte jistotu, že zde vždy ulovíte nějaké originální a nevšední kousky.

Více možností

Jelikož budete mít na prvním místě desítky různých stylů oblečení, nic vám nebrání v tom, abyste si vyzkoušeli od každého něco, a objevili takové oblečení, které vám bude opravdu slušet. Tím, protože se většinou jedná o opravdu levné kousky, si můžete koupit od každého něco, a vytvořit si svůj vlastní unikátní styl.

oblečení

Ekologie

zjišťovali jste si někdy, kolik vynaložených energií je potřeba na výrobu třeba jednoho trička? Možná vás to až překvapí. Každopádně výroba oblečení není moc přátelská k ekologii AK naší zemi. Jejím, že si nakoupíte oblečení z druhé ruky, šetříte životní prostředí a nezanecháváte po sobě tak velkou ekologickou stopu.