Kde a jak sehnat díly, které se nevyrábí

Jistě se vám již stalo, že jste si omylem poškrábali, zlomili, nebo ohnuli plastovou součástku na nějakém přístroji. Mohlo se vám to stát při vaření u nějakého kuchyňského spotřebiče, nebo když jste zajížděli autem do úzké garáže.

Malé plastové součástky je pak téměř nemožné někde najít k prodeji. Sice jejich nepřítomnost neovlivní funkčnost přístroje (ve většině případech), ale vy byste měli větší klid na srdci, kdyby tam přeci jen byl a celkový produkt pak vypadal tak jak má. Kde tedy tyto nenahraditelné součástky sehnat, když se nedají nikde zakoupit?

3D tisk

Pro odpověď nemusíte chodit daleko. Trendem několika posledních let jsou takzvané 3D tiskárny. Jsou to tiskárny, které dokáží pomocí daných programů a šikovných rukou vytvořit jakýkoliv 3D předmět. Tyto předměty jsou vyrobeny výhradně z plastu. Druh plastu se liší. Záleží na tom, k čemu plastovou část potřebujete a jaké má mít vlastnosti. Například pro potravinové spotřebiče nebo jakýkoliv výrobek využívaný k přípravě pokrmů musí splňovat zdravotní zásady. Proto se používá pro tento druh plastů jiná směs, která je bezpečná a zdravotně nezávadná.

3D tiskárna a počítač

3D tiskárnu nemusíte vlastnit doma. Jedná se o drahou záležitost a je to věc, kterou pravděpodobně nevyužijete. Pokud se samozřejmě nezajímáte o výrobu různých akčních postaviček nebo jiných podobných výrobků. Stačí si někde poblíž vašeho bydliště najít firmu, která se o 3D tisk stará a je schopna vám vytisknout předmět dle vašich představ.

Jak to udělat? Jednoduše do internetového vyhledávače zadejte, co chcete vyhledávat, najděte si popřípadě kontakt a domluvte se s příslušným pracovníkem na výrobě potřebného předmětu. Věříme, že se jistě ve vašem okolí najde firma, která se o tento druh služby zaujímá. Pokud bydlíte někde poblíž Libereckého kraje, můžete rovnou využít služeb 3D tisku Liberec. Nezapomeňte specifikovat k čemu bude předmět potřeba. Budete nuceni dodat také různé parametry. Aby plastová součástka přímo seděla.