Letní sport na Kajacích


kajak pólo
Správný název je Kano polo kolektivní míčová hra, v sekci vodních her. Nepatří úplně mezi kontaktní hry, ale je jasné že k nějakému menšímu v kontaktu mezi Vámi a protihráčů určitě dojde. Trochu nám kajak polo svými s pravidly připomíná fotbal nebo vodní pólo. Rozdíl je že kanoepolo zjednodušeně kajak polo jak říká název, se hraje v kajacích, takže jsme závislí i na svých spoluhráčích. Hraje se na vodní ploše o stejně rozloze například na vodní pólo. U nás je tato hra skoro neznámá avšak je to sport zapsán v Mezinárodní Kanoistická federaci která pořádá turnaje jak u nás tak, ve světě kde je tento sport více rozšířený než u nás.

pádlo

Pravidla
Hráči jsou umístěny do svých kajaku, a po celou dobu hry z nich nevylézají, pokud nepotřebují vystřídat jako to mu je třeba u vodního póla, kde hráči jsou celou dobu ve vodě. V kánoích jsou hráči po pěti a tři jsou připraveni ke střídání za brankovou čarou. Hra začíná umístěním míče doprostřed vodního prostoru. Další zajímavostí je trik Eskymák na kánoích, který zná každý z nás, i toto můžou naši hráči používat při Kajak pólu, je to chytrý tah při hraní této hry, protože za tu dobu co děláte Eskymáka, Váš protihráč nesmí bránit vašemu zpětnému vynoření se na hladinu. Po vynoření, ale může Váš protihráč, Vám míč vzít nebo Vás otočit, vrátit pod hladinu na pozici Eskymáka. Hráči se můžou dotýkat míče rukou nebo pádlem, po dobu pouze 5 vteřin. Po překročení limitu získává míč druhá strana.

kajak

Hrací doba
Hrací doba je 2x deset minut po polovině si střídají strany. Další časový úsek jsou přestávka, ta je nejméně 3 minuty.

Výstroj
Kajak ,padlo ,záchrana vesta brýle, helma a hlavně dobrou náladou
 
Letní zábavná hra na vodní ploše se sportovní aktivitou, kterou si určitě užijete s přáteli  na svých vodních radovánek. Hra je samozřejmě určena i pro ty nejmenší.