Kdopak by je nemiloval

Prázdniny milujeme. Milují je děti i dospělí. Pro děti je to samozřejmě čas odpočinku. Pro dospělé ostatně také. I když na straně jedné dospělí chodí do zaměstnání, a dovolenou mají maximálně dva či tři týdny prázdnin, přesto je celkově takový pohodový režim a to i v zaměstnání. Vše je tak nějak více na pohodu. Přesto jako rodiče nevnímejte prázdniny jako čas, kdy má dítě volno od vzdělávání. Od školy možná, ale nikoli od vzdělávání. Naopak prázdniny představují prostor pro nové formy vzdělávání. Formy mnohem atraktivnější a zajímavější. Pojďme se zamyslet nad tím, co vše se Vaše dítě vlastně může v průběhu prázdnin učit
 rodinná procházka

Co se učí děti o prázdninách?

  • Seznamuje se s přírodou, najednou v reálu vidí květiny a zvířata, o kterých se učil ve škole. Určitě byste se tedy měli zaměřit na vypravování o těchto věcech.
  • Seznamuje se se zeměpisem. Ať už jedete na dovolenou do tuzemska nebo do zahraničí, měli byste si o tom popovídat a pak vše názorně ukázat. Je to hned mnohem atraktivnější.
  • Učí se novým sportovním aktivitám, nebo v těm znalých se zdokonaluje a zlepšuje formu. Je dobré nabídnout dítěti nějaký zajímavý sportovní zážitek, například výstup na skálu, sjezd raftem a podobně.
  • Učí se přežít v přírodě.Z tohoto důvodu je skvělé jet na tábor a nejlépe na takový, kde se spí ve stanech a vaří v polní kuchyni. Optimální jsou v tomto ohledu samozřejmě skautské tábory.
  • Učí se cizím jazykům. Pokud jedete do zahraničí, dítě má možnost zúročit své hodiny cizích jazyků. Anglicky se domluvíte v podstatě kdekoli a dítě má v tomto ohledu velmi vzácnou zpětnou vazbu.
  • kluk s míčem
  • Prohlubuje sociální inteligenci.O prázdninách a na dovolené se dítě seznamuje se spoustou nových lidí a nachází si mnoho přátel. Je třeba se na tuto skutečnost zaměřit a podporovat dítě ve slušném chování vůči druhým lidem.
  • Učí se samostatnosti.Rodiče chodí do zaměstnání a tak musí děti chtě nechtě nechávat samotné. Což vůbec nemusí být na škodu.