Veselá veverka vás zve do světa oříšků!

Proč jíst ořechy?

Proč? Protože jsou extrémně zdravé! A měli bychom je do našeho denního jídelníčku zařazovat zcela pravidelně. Neznamená to ovšem, že se jimi budeme přejídat. I když se jedná o poměrně zdravou variantu mlsoty, než například smažených brambůrků, přesto obsahují dosti kalorií. Jsou to energeticky bohaté potraviny, což bychom měli mít na zřeteli. Takže ano, ale s mírou.

zdravé ořechy

Každý den hrstičku ořechů.

Každý den bychom měli spořádat hrst ořechů, v libovolném druhu. Jen je třeba pamatovat na to, že každý plod může obsahovat jiné výživové látky v jiném množství. Ale v celkovém poměru ořechy obsahují velmi mnoho minerálních látek, jsou velmi bohatým zdrojem bílkovin.

Mají v sobě uschován dostatek vitamínů dosti písmenek a hlavně obsahují z d r a v é t u k y (více než padesát procent!), u nichž převažují nenasycené lipidy.

Doporučené denní množství je sice hrst, ale každý ji máme různě velikou, proto se domluvme na cca třiceti gramech denně.

Rozlouskněte tajemství oříšků.

Ořechy mají velmi dobrý vliv na cévní choroby a i nemoci srdeční, upravují krevní tlak a zároveň napomáhají snižování cholesterolu. Jsou velmi silnými antioxidanty a jejich předností je napomáhání regenerace po psychické, ale i fyzické stránce. Vysílají uklidňující účinky na naše psychično a naopak našemu fyzičnu dodávají spoustu energie.

veverka veselá

Stravitelnost ořechů.

Pro někoho mohou být ořechy těžko stravitelné, proto vám prozradíme jeden zajímavý fígl, kdy stravitelnost vašemu organismu ulehčíte. Namočte je na několik hodin do studené vody. Tím, že je namočíte, uspíšíte proces klíčení, který ořech nabudí natolik, že se v něm zvýší podíl výživových látek, a to jak enzymů, vitamínů a minerálů. Ale také namočením eliminujete možnou a ukrytou plíseň.

Kde nejlépe ořechy nakoupit?

V pohodě koupíte ořechy eshop na vybraném „veselém veverkovém portále“. A veselá veverka je přece dobrý symbol nákupu těchto zdravých a úžasných plodů! Krom toho, že pro vás připravila ten nejlepší výběr oříšků!