Nezapomeňte na zimu připravit i bazén

Zahradní nábytek snadno schováte před zimou např. do garáže, květiny zase do sklepa, ale pokud na zimu nepřipravíte svůj bazén, s myšlenkou, že se mu nic nestane, může se stát Vám, že už se v něm příští letní sezónu nevykoupete.
Jistě Vás při koupi bazénu prodavači přesvědčovali, jak zrovna Váš bazén všechno vydrží, ale bez pořádné přípravy nevydrží bazén žádný.
Co byste tedy měli hlavně udělat? Hlavně nic nepodceňovat při péči o bazén.
brýle u bazénu

1/ v první řadě ošetřit a uklidit všechny doplňky k bazénu, jako jsou schůdky, filtrace apod., všechno nejdříve zbavte vody, dokonale otřete, nejlépe zabalte a můžete tyto doplňky v klidu na půl roku uklidit také např. do garáže.
2/ většina lidí ještě stále na zimu vodu z bazénu vypouští, což ovšem není vůbec třeba, stačí bazén před upuštěním (ano je vhodné upustit několik centimetrů vody), zakoupit přípravek na vyčištění vody, pokud ho máte, tím lépe. Než ho použijete, ještě vyberte z vody napadané listí a další větší nečistoty, pokud už je tam máte, potom můžete přípravek použít, odměnou Vám bude krásně čistá voda hned po odkrytí bazénu na jaře.
3/ další nezbytnou součástí „zazimování“ bazénu je krycí plachta, při jejím výběru si dejte pozor, abyste nekoupili jen obyčejnou krycí plachtu, ale krycí ZIMNÍ plachtu. Vybírat můžete z velmi širokého sortimentu, ať už v hobby marketech nebo na internetu. Tato plachta Váš finanční rozpočet určitě nezruinuje, klidně se vejdete do 500 korun, a hlavně není to investice jednorázová, bude se Vám hodit při každém zimním období.
4/ pokud máte bazén nadzemní, je také dobré zaměřit se na ošetření jeho plochy zvenku, přípravky na takové ošetření seženete také buď v hobby marketech, nebo na internetu, výdaj za takový přípravek zpravidla nepřekračuje 200 korun.
cesta ve sněhu
Ve výsledku, když si spočítáte výdaje na ošetření bazénu před zimním obdobím, vyjde Vám, že jsou opravdu minimální, a za to se Vám Váš bazén odmění nejen čistou vodou po odkrytí při prvních slunečních paprscích na jaře, ale také delší životností. A za to přece takový malý výdaj určitě stojí, než abyste ho nechali na zimu ladem a potom si neměli kde zaplavat.