Jaká je nejvhodnější sprchová baterie

Nezbytnou součástí každého domu či bytu je i koupelna. Je to místo, kde se ve sprše či vaně zbavíme veškeré špíny a nečistot, které jsme na sebe za celý den nasbírali. A asi budeme všichni souhlasit, že je rozhodně příjemné smýt ze sebe celodenní pot.

Samozřejmě je fakt, že někteří preferují vanu a jiní koupel. Záleží tedy jen na vás, zda budete mít doma vanu, nebo se spokojíte pouze se sprchovým koutem. Pokud máte dostatek prostoru, je možné obojí.

kbaterie1

Ať už však zvolíte jakkoliv, rozhodně vždy bude potřeba sprchová baterie Jbsanitary.cz. Ta má za úkol pustit ze sprchové hlavice vodu o požadované teplotě i proudu. Jak ale vybrat tu správnou? Zdálo by se, že to je lehký úkol, opak je ale pravdou.

V první řadě se stačí podívat do kteréhokoliv obchodu pro kutily či s domácími potřebami a uvidíme, jak široká nabídka existuje. Máme mnoho nejrůznějších typů i druhů. Jak tedy vybrat tu pravou?

Tím nejdůležitějším je samozřejmě ujistit se, aby seděla zrovna na váš přívod vody. Je tedy dobré přesně změřit rozměry, neboť ačkoliv se dnes již dělají rozteče mezi teplou a studenou vodou standardizované, zvláště ve starších budovách tomu tak být nemusí. Stejně tak je tomu se sprchovou hlavicí.

kbaterie2

Další otázkou je, zda bude páková či kohoutková. Zde je velmi doporučována páková, neboť je možné ovládat ji snadno jednou rukou. Můžete tedy ve druhé držet sprchovou hlavici. Také můžete přívod vody vypnout, například když se mydlíte, aniž byste museli poté znovu nastavovat teplotu.

No a pak je zde samozřejmě fakt, že by se měla hodit do vaší koupelny. Pokud ji máte například ve starém stylu, pak ultramoderní vzhled asi nebude to pravé ořechové. A naopak, pokud ji máte moderně zařízenou, pak klasický vzhled asi nebude nejvhodnější.

Je vidět, že je mnoho, co je potřeba při její koupi zvážit. Věřte ale, že se to rozhodně vyplatí. Přeci jen, koupelna by měla být místem relaxace a odpočinku.

4/5 - (1 vote)