Dopřejte si relaxační koupel

V dnešní době je běžnou záležitostí vybavit si zahradu bazénem, ale na spoustě zahrad máte možnost v dnešní době vidět také tak zvaný Whirlpool. Tato bublinková lázeň se stává čím dál častějším doplňkem nejen zahrad, ale také teras či domácností. Může být umístěna jak vevnitř tak také venku a stejně tak jako se staráte o bazén i o whirpool se musíte starat. Péči vodě ve whirlpoolu se musíte věnovat o trochu více, protože obsahuje teplou vodu, která ? je přímo rájem pro bakterie a mikroby a proto je důležité vodu pravidelně sledovat a dodávat jí dostatek kvalitní chemie do vířivky.

Spousta přípravků, které se používají k úpravě vody v bazénu, lze využít i k úpravě vody ve vířivkách a whirlpoolech. Tak jako v bazénu, také zde musíte především dodávat vodě dostatek chlorových, kyslíkových nebo bromových přípravků k ošetření vody a její dezinfekci. Dále je také důležité pravidelně ji kontrolovat za pomocí kvalitního testeru a zjišťovat hodnoty PH, obsah chloru či bromu.

Takže kyslíková či chlorová chemie, kterou používáte do bazénu lze využít i do vířivky. Speciálně pro tyto vany je připravená tak zvaná bromová chemie. Jinak speciálním přípravkem, který patří do chemie do vířivky je tak zvaný odpěňovač, který odstraňuje nežádoucí pěnu, která vzniká v těchto koupacích zařízeních a jehož výhodou je opravdu velmi rychlý účinek, a který můžete používat opakovaně.

Jinak jak již bylo řečeno, můžete do Vašeho whirlpoolu používat běžné přípravky pro úpravu vody v bazénu jako jsou například chlorové tablety, ale samozřejmě ve velikosti mini, také kyslíkové přípravky jako je aktivátor a kyslíkové krystaly či přípravky pro úpravu hodnot PH vody a tak dále.

Dalším speciálním přípravkem pro whirlpooly jsou vonné esence, které můžete přidávat do vody, abyste si mohli připravit opravdu relaxační lázeň.