Barevné dekorační písky se hodí i na zahradu

Obsyp květin

Dekorační písek je vděčný materiál, s nímž vyčarujete různé ozdobné variace nejen v domácnosti, ale i na zahradě. Písky se prodávají v pastelových barvách a dokážete-li sladit barvu písečného obsypu například s barvou kvetoucích skalniček na záhoně, případně vytvořit naopak kontrastní povrch, můžete tímto způsobem vytvářet nekonečné ozdobné kreace na záhonech a prosluněných skalkách.

oranžový písek

Pískem lze obsypávat i pokojové rostliny v květináčích, můžete jej vkládat do ozdobných zavěšených aerárií a můžete jej mít umístěný třeba na psacím stole ve skleněné nádobě, kde vynikne jeho plné barevné spektrum.

Barevné barefoot chodníky

Bosonohá chůze je dnes jakýmsi novodobým trendem zastánců zdravého životního stylu, ale podstatné je, že přináší skutečný prospěch, aniž by šlo pouze o trapnou a nesmyslnou módní vlnu. Bosonohé chodníčky se budují ve volné přírodě i ve městech, bývají přístupné veřejnosti zdarma nebo za mírný účelový poplatek a jejich cílem je propagovat zdravější chůzi naboso, která je tou nejlepší prevencí i léčbou plochých nohou.

dekorační písek

Bosonohý chodník si ovšem snadno vybudujete i doma, potřebujete pouze volné prostranství a pokud možno rovný terén bez překážejících kořenů a větví stromů a keřů. Do země vyhloubíte mělké otvory a vyplníte je různými předměty, které umožňují chůzi po variabilních površích. Ideální jsou např. velké kamenné valouny, podélně a příčně nařezaná dřevěná kulatina, smrkové šišky, ostřejší kamenný štěrk a filtrační křemičitý písek. A právě filtrační písek byste mohli prostřídat s dekoračním pískem, jehož barvy nádherně bosonohý chodník oživí a zároveň mu dodají na hebkosti a měkkosti, což bude pro vaše bosá chodidla doslova balzám. A třeba toto řešení osloví i vaše přátele, kteří si něco podobného budou chtít vytvořit doma na vlastní zahradě.